خرید لپ تاپ استوک   
روش هاي خريد بليط چارتر ارزان

روش هاي خريد بليط چارتر ارزان
 
نويسندگان
لینک دوستان
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
چت باکس
آمار
امروز : 51
دیروز : 5
افراد آنلاین : 1
همه : 1177

كيش

درباره كيش

كيش جزيره اي زيبا و پر از تفريحات متنوع در دل خليج فارس و در جنوب ايران است. اين جزيره كه بيضي شكل است مساحتي حدود 90 كيلومتر مربع دارد، خشكي كوچكي است كه در ميان آب هاي خليج فارس  خودنمايي مي كند. در سرشماري سال 95، 39853 نفر كيشوند(به شهروندان كيش، كيشوند مي گويند) در اين جزيره زندگي مي كردند. كيش داراي آب و هوايي گرم و مرطوب است و ميانگين دماي سالانه كيش حدود 26 درجه سانتي گراد است. توده هاي مختلف هوايي كه از شمال غربي و جنوب اين منطقه به كيش وارد ميشوند، آب و هواي اين منطقه را تحت تاثير قرار داده اند. در اين جزيره بارندگي بسيار كم است و جزيره اي خشك به حساب مي آيد و يارندگي در آن به صورت رگباري در فصل زمستان اتفاق مي افتد. پوشش گياهي اين منطقه شامل نخل هاي خرما، درختان بومي كهور ايراني و غير بومي مثل كهور پاكستاني، كنار، اكاليپتوس، آكاسيا، كنوكارپوس و ابريشم است. اين جزيره كوچك تفريحات آبي و غير آبي زيادي نيز دارد.

بليط چارتر كيش

 جاذبه هاي تفريحي كيش باعث شده است كه سالانه بيش از دو ميليون مسافر براي گردش به اين جزيره سفر كنند. از اين رو آژانس هاي مسافرتي و دفاتر خدمات مسافر بري، همه يا بخشي از صندلي هاي هواپيما اين مسير را اجاره مي كنند و به صورت چارتري در اختيار مسافران قرار مي دهند. به دليل اينكه آژانس ها اين بليط هاي چارتري را به صورت عمده خريداري كرده اند، نسبت به بليط هاي سيستمي ارزان تر ارايه مي كنند. از اين رو بليط هاي چارتري طرفدار بيشتري نسبت به بليط هاي سيستمي دارند.

جاذبه هاي ديدني كيش

كيش داراي تفريحگاه هاي زيادي است كه از جمله آنها مي توان پارك دلفين ها، شهر حريره، كشتي يوناني، جزيره هندرابي، اسكله تفريحي كيش، شهر زير زميني كاريز كيش، بوستان آهوان كيش، پارك ساحلي سيمرغ و ورزش هاي آبي و ... را نام برد.

سوغات كيش

سوغات هرشهر معمولا خوراكي هاي مخصوص آن شهر است. از جمله سوغات اين جزيره مي توان خرما، ماهي، لابستر و ميگو، شكلات و قهوه هاي خوشمزه را نام برد.

بهترين زمان براي رفتن به كيش

كيش جزيره اي در جنوب ايران است و به طبع داراي آب و هوايي گرم است. اين جزيره در فصل زمستان و اواخر پاييز داراي آب و هوايي متعادل و مناسب است و مي توان گفت بهترين زمان براي رفتن به كيش از اواخر پاييز تا ارديبهشت ماه است.

چه زمان بليط چارتر كيش را ارزان بخريم؟

قيمت بليط هاي چارتر كيش به عوامل زيادي بستگي دارد. از جمله اين عوامل مي توان نوع كلاس پروازي، زمان سفر، ايرلاين مربوطه و ... را نام برد. با اين حال در فصل تابستان به خصوص در ماه هاي تير و مرداد به دليل آب هواي گرم اين منطقه و مسافر كم مي توانيد بليط هاي كيش را به ارزان ترين قيمت خريداري كنيد.

تفاوت بليط هاي چارتر كيش و بليط هاي سيستمي آن

بليط هاي چارتر كيش هر چه به زمان پروازشان نزديك تر شوند شما مي توانيد آنها را ارزان تر خريداري كنيد زيرا آژانس هاي هواپيمايي از قبل هزينه صندلي هارا پرداخت كرده اند و براي جلوگيري از ضررشان، سود خود را كم كرده و بليط هارا با قيمتي مناسب تر عرضه مي كنند. ولي بليط هاي سيستمي هر چه به زمان پرواز نزديك تر باشند قيمت آنها بيشتر است. در بليط هاي سيستمي براي سنين پايين تر و نوزادان زير دو سال هزينه كمتري دريافت مي كنند ولي بليط هاي چارتري كيش براي تمام سنين هزينه يكساني دارد. بليط هاي چارتري كيش مانند بليط هاي سيستمي قابليت استرداد و تغيير روز و ساعت پرواز را ندارند و در صورت كنسلي بليط شما سوخته مي شود و هزينه اي به شما بازگردانده نمي شود و اين در حالي است كه بليط هاي سيستمي در صورت كنسلي با كسر مقداري از هزينه به عنوان جريمه، الباقي را به شما بر مي گرداند. پس براي خريد بليط هاي چارتر كيش دقت لازم را براي تعيين روز و ساعت پرواز داشته باشيد.

كيش2

فرودگاه كيش

براي رفاه حال گردشگران در اين جزيره، فرودگاه بين المللي كيش در سال 1356 و به طور رسمي افتتاح شد. در سال 1373 با تجهيز باند اين فرودگاه به چراغهاي مخصوص پرواز در شب، پرواز هاي شبانه به پرواز هاي اين فرودگاه اضافه شد. در آن زمان، فرودگاه بين المللي كيش بعد از فرودگاه بين المللي مهرآباد، پر رفت و آمد ترين فرودگاه كشور بود.

فرودگاه بين المللي كيش با مساحت 9 كيلومتر مربع، تحت مالكيت سازمان منطقه آزاد كيش است. اين فرودگاه 4 ترمينال دارد و به سادگي جواب گوي جمع كثيري از مسافران اين منطقه است. فرودگاه بين المللي كيش تمام پرواز هاي داخلي و خارجي به اين جزيره را پذيراست. ترمينال داخلي آن 9500 متر و ترمينال خارجي آن 4000 متر است و همچنين اين فرودگاه مجهز به سالن CIP با مساحتي برابر 500 متر مربع است .

اين فرودگاه بين المللي، دو باند موازي با پهناي 45 متر را داراست كه طول هر باند آن حدود 3650 متر است. 14 مسير تاكسي وي در اين فرودگاه تعبيه شده است و همچنين 200000 متر مربع براي پاركينگ اين فرودگاه در نظر گرفته شده است. اين فرودگاه همچنين مجهز به DME، RCAG، RADAR، NDB،  VOR و همچنين اداره آتش نشاني و نجات فرودگاهي است.

پرواز هاي بين المللي اين فرودگاه نيز داراي دو ترمينال است. يكي از ترمينال ها براي پرواز هاي خروجي و ترمينال ديگر آن براي پرواز هاي ورودي اين فرودگاه تعبيه شده است.

 

منبع: https://rahbal.com/kish-charter-ticket


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۰:۵۵:۴۵ ] [ نرگس عطايي ]

بليط چارتر

اصفهان از شهر هاي بزرگ و زيباي ايران است كه سالانه مسافران زيادي از داخل و خارج از كشور براي ديدن آثار باستاني و زيبايي هاي اصفهان، به اين شهر سفر مي كنند. اين شهر مساحتي حدود 515 كيلومتر مربع دارد و سومين شهر بزرگ و پر جمعيت ايران بعد از تهران و مشهد است. اين شهر يكي از شهر هاي باستاني ايران است و معماري شگفت انگيز و ابنيه و آثار تاريخي فراواني دارد. از دل اين شهر زاينده رود مي گذرد كه بر زيبايي اين شهر افزوده است. زيبايي ها و اين آثار شگفت انگيز سبب شده كه بليط هواپيمايي اصفهان از اهميت ويژه اي برخوردار شود. از همين رو آژانس هاي هواپيمايي صندلي هاي هواپيما را به صورت عمده از ايرلاين هاي مربوطه اجاره مي كنند و به صورت چارتر در اختيار مسافران قرار مي دهند. بليط هاي چارتري اصفهان معمولا از بليط هاي سيستمي آن ارزان تر است، از اين رو بليط هاي چارتري طرفدار بيشتري در بين مسافران دارد. بليط هاي چارتري اصفهان هر چه به زمان پروازشان نزديك تر مي شود از قيمتشان كاسته مي شود زيرا آژانس هاي هواپيمايي از قبل هزينه صندلي هاي هواپيما را پرداخت كرده اند و براي جلوگيري از ضررشان هزينه آنهارا پايين مي آورند تا صندلي ها پر شوند.

تفاوت بليط چارتري اصفهان با بليط سيستمي آن

بليط چارتري اصفهان برخلاف بليط سيستمي آن قابليت استرداد و تغيير ساعت و روز پرواز را ندارد و در صورت كنسلي آن بليطش سوخته مي شود و وجه پرداختي شما بازگردانده نمي شود و اين در حالي است كه بليط هاي سيستمي در صورت كنسلي با كسر مقدار كمي از وجه پرداختي شما به عنوان جريمه، الباقي را به شما بازمي گرداند. بليط هاي سيستمي براي سنين پايين تر و خردسالان مبلغ كمتري نسبت به بزرگسالان دريافت مي كند ولي بليط هاي چارتري براي همه سنين مبلغ يكساني دريافت مي كند.

اصفهان

جاذبه هاي ديدني اصفهان

اصفهان شهري تاريخي است و آثار باستاني زيادي نظير عالي قاپو، مسجد شيخ لطف الله، مسجد امام (مسجد شاه)، كليساي وانك، منارجنبان، كاخ چهل ستون، كاخ هشت بهشت و ... كه به دوره صفويه بر مي گردد، دارد و همچنين آثاري با معماري زيبا نظير پل خواجو، پل شهرستان، سي و سه پل (پل الله وردي خان) نيز كه در حاشيه زاينده رود قرار دارند، در اين شهر زيبا واقع شده اند. اين شهر، تاريخ را زنده نگهداشته و بهترين مكان براي تاريخ دوستان است. بنا هاي تاريخي اين شهر منحصر به فرد است و به عنوان ميراث جهاني در يونسكو به ثبت رسيده اند.

سوغات اصفهان

اصفهان نيز همانند تمام شهر هاي ديگر داراي خوراكي هاي مخصوص به خود است كه به عنوان سوغات اين شهر از آنها ياد مي كنند. از جمله اين خوراكي ها كه بسيار معروف اند مي توان گز و پولكي را نام برد. اين شهر سوغاتي هاي ديگري كه صنايع دستي اين شهر به حساب مي آيند دارد كه از جمله آنها مي توان خاتم كاري، مينا كاري، قلم زني، پارچه هاي قلمكار، زربافت زيبا و ... را نام برد.

فرودگاه اصفهان

اصفهان نيز مانند تمام شهر هاي بزرگ ايران داراي فرودگاهي مجهز و بزرگ است. فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان با هدف ارايه خدمات و تردد آسان تر مسافران در سال 1361 در اين شهر باستاني و زيبا ساخته شد. اين فرودگاه مجهز به انواع سيستم هاي تجهيزات ناوبري روز دنياست و پذيراي تمام تيپ هاي هواپيماهاي مسافربري است.

بهترين زمان براي خريد بليط چارتر اصفهان

اصفهان شهري چهار فصل است و در هر فصلي زيبايي هاي خودش را دارد. زمستان هايي پر برف و تابستان هايي ملايم دارد ولي بهترين زمان رفتن به اين شهر اواسط بهار و پاييز است. 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۲۰:۱۰ ] [ نرگس عطايي ]

بليط چارتر قشم

قشم جزيره اي در جنوب و در دل خليج فارس ايران و در نزديكي تنگه هرمز است كه به دليل وسعت و زيبايي آن به نگين زيباي خليج فارس معروف است. جزيره قشم مساحتي حدود 1,491  كيلومتر مربع دارد و بزرگترين جزيره ايران به حساب مي آيد. اين جزيره داراي بنادر صيادي و تجاري مهم است به همين دليل بازار ها و مراكز تجاري پر رفت و آمدي دارد. اگر بازار گردي را دوست داريد پيشنهاد ميكنم حتما سري به بازار هاي اين جزيره بزنيد. بليط چارتر قشم جزو پر سرچ ترين بليط ها ميان مسافران است ولي با اين حال تعدادي كمي از آژانس هاي مسافري اقدام به چارتر كردن بليط هاي قشم مي كنند و ساير آژانس هاي مسافرتي براي ارايه اين بليط ها به مسافران خود آن ها را از چارتر كننده هاي اين مسير خريداري مي كنند. ممكن است اين سوال براي شما پيش بيايد كه بليط چارتر قشم يعني چه؟ چارتر در لغت به معني دربست كرايه كردن يا خريدن است. بليط چارتر قشم به اين معناست كه آژانس هاي مسافرتي، بخشي يا تمام صندلي هاي هواپيما را براي مدتي معين از ايرلاين مربوطه اجاره كرده اند و در اختيار مسافران قرار مي دهند. به دليل اينكه آژانس هاي مسافرتي اين صندلي ها را به صورت عمده خريداري كرده اند، بليط هاي چارتري قشم نسبت به بليط هاي سيستمي معمولا از قيمت پايين تري برخوردارند. از اين رو بليط چارتر قشم در ميان مسافران پرطرفدار تر است. هرچند ممكن است هميشه اينگونه نباشد.

بليط چارتر

چرا  قيمت بليط هاي چارتر قشم متفاوت است؟

بليط هاي چارتر قشم عموما با قيمت هاي متفاوتي به فروش مي رسد و به اين دليل است كه برخي آژانس هاي مسافرتي و سايت هاي فروش آنلاين بليط هاي چارتر قشم را از چارتر كننده ها خريداري مي كنند و در نتيجه با قيمت هاي متفاوتي در اختيار مسافران قرار مي دهند. اگر علاقه مند به خريد بليط چارتر قشم هستيد، به شما پيشنهاد مي كنم كه چارتر كننده اصلي آن را پيدا كنيد تا هم ارزان تر آن را بخريد و هم و از خريدتان مطمعن باشيد.

تفاوت بليط چارتر قشم و بليط سيستمي آن

بليط چارتر قشم برخلاف بليط سيستمي قابليت استرداد و تغيير ساعت و روز پرواز را ندارد و در صورت كنسلي،‌ وجه پرداختي به شما بازگردانده نمي شود ولي در بليط هاي سيستمي با كسر مقدار كمي به عنوان جريمه باقي پول شما بازگردانده مي شود. همچنين بليط هاي چارتر قشم براي سنين مختلف، هزينه يكساني دارد و اين در حالي است كه بليط هاي سيستمي براي كودكان 2 تا 12 سال و نوزادان زير 2 سال هزينه كمتري نسبت به بزرگسالان دريافت مي كند. قيمت بليط هاي سيستمي ثابت است ولي بليط هاي چارتر قشم قيمت هاي متفاوتي دارد.

جاذبه ها و سوغات جزيره قشم

قشم جزيره بزرگي است و جاذبه هاي گردشگري بسيار زيادي دارد. از جمله اين جاذبه ها مي توان ساحل طلايي، دره ستارگان، قلعه پرتغالي ها، گنبد نمكي، روستاي پاك بركه خلف، جزاير ناز، بندر لافت، جنگل هاي حرا، تنگه چاهكوه، سد و روستاي گوران، دره تنديس ها، جزيره هنگام و جزيره هرمز را نام برد. اين جزيره مانند تمام شهر هايي كه در جنوب وجود دارد "خرما" در آن به وفور يافت مي شود. از سوغات ديگر آن شهر مي توان نان هاي محلي، نان تموشي، كيك هلر، صنايع دستي دريايي، گليم، دوردوزي هاي دستي و ... نام برد.

فرودگاه قشم

فرودگاه بين المللي قشم در مركز اين جزيره و در نزديكي روستاي ديرستان قرار دارد و داراي يك باند آسفالته به طول 4226 متر است.

چه موقه بليط چارتر قشم ارزان تراست؟

بليط چارتر قشم هر چه به زمان پرواز آن نزديك تر شود، قيمت آن كاهش ميابد زيرا آژانس هاي مسافرتي چاتر كننده هزينه اين صندلي هارا از پيش پرداخت كرده اند و براي جلوگيري از ضررشان قيمت را پايين مي آورند. همچنين در فصل تابستان به دليل گرماي هوا و مسافر كم شما مي توانيد اين بليط هارا ارزان تر خريداري كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۴۱:۳۵ ] [ نرگس عطايي ]

بليط چارتر

شيراز شهري زيبايي است كه در بخش مركزي استان فارس و منطقه كوهستاني زاگرس قرار دارد و داراي آثار باستاني و ديدني هاي بسياري است. اين شهر مساحتي حدود 240 كيلومتر مربع دارد و هوايي معتدل و مديترانه اي دارد.

اين شهر داراي جاذبه هاي گردشگري زيادي است و سالانه مسافران بسياري به اين شهر سفر مي كنند. اين شهر علاوه بر اينكه مقبره حافظ و سعدي در آن قرار دارد پر از باغ هاي ديدني و آثار تاريخي منحصر به فردي است.

از جاذبه هاي اين شهر مي توان حافظيه، باغ جهان نما، عمارت كلاه فرنگي، دروازه قرآن، آرامگاه شاه چراغ، نارنجستان قوام، حمام وكيل، ارگ كريم خان و ... را نام برد. به دليل جاذبه هاي زياد اين شهر،‌گردشگران بسيارس در طول سال اقدام به خريد بليط اين شهر مي كنند و اين باعث مي شود كه آژانس هاي مسافري تعداد زيادي از بليط هاي شيراز را به صورت عمده از ايرلاين ها خريداري كنند و به صورت چارتري در اختيار مسافران قرار دهند. بليط هاي چارتري به دليل اينكه به صورت عمده خريداري شده اند، نسبت به بليط هاي سيستمي معمولا قيمت پايين تري دارند از اين رو استقبال بيشتري از اين بليط ها مي شود. بليط هاي چارتري شيراز داراي تفاوت قيمت اند يعني ممكن است مسافران در يك هواپيما بليط چارتري خود را با قيمت هاي مختلفي خريداري كرده باشند. پس براي خريد بليط چارتري شيراز خود، حوصله به خرج دهيد و در ساعات مختلف روز به سايت مربوطه مراجعه كنيد تا بتوانيد بليط خود را به مناسب ترين قيمت خريداري كنيد. معمولا هرچه به زمان پرواز هواپيما نزديك تر مي شويم قيمت بليط هاي چارتري پايين تر مي آيد به دليل اينكه آژانس هاي مسافرتي از قبل هزينه اين صندلي هارا پرداخت كرده اند و ترجيح مي دهند تمام صندلي ها پر باشند. بليط هاي چارتري برخلاف بليط هاي سيستمي براي تمام گروه هاي سني قيمتي يكسان دارد و قابليت استرداد يا تغيير ساعت و روز پرواز را ندارند و در صورت كنسلي، هزينه آن به شما بازگشت داده نمي شود. پس قبل از خريد به روز و ساعت پرواز دقت كنيد.

چه زماني بليط چارتر شيراز ارزان تر است؟

قيمت بليط هاي چارتري شيراز به عوامل زيادي بستگي دارد. كلاس پروازي، ايرلاين مربوطه و همچنين زمان سفر به شيراز از عواملي هستند كه بر روي هزينه بليط هاي چارتري شيراز تأثير مي گذارند. اگر براي سياحت و گردش به اين شهر مي رويد بهترين زمان براي رفتن به شيراز ارديبهشت ماه است. در اين ماه  آب و هواي اين شهر بسيار مناسب است و همچنين تعطيلات نوروزي به پايان رسيده و از قيمت بليط هاي چارتري شيراز كاسته مي شود و هتل ها نيز هزينه هاي عجيبي ندارند. ولي ارزان ترين بليط شيراز را در فصل تابستان به دليل آب و هواي گرم اين منطقه و مسافر كم است.

بليط چارتر شيراز

سوغاتي هاي شيراز

معمولا خوراكي هاي مخصوص هر شهر را به عنوان سوغات براي دوستان يا اقوام خود مي برند. شهر شيراز نيز داراي خوراكي هاي خوشمزه اي مثل مسقطي و نان هاي محلي است. همچنين عرقيجات، بهار نارنج، ‌صنايع دستي و... از سوغات اين شهر به حساب مي آيند.

فرودگاه شيراز

فرودگاه شهيد دست غيب يكي از پر تردد ترين فرودگاه هاي كشور است و عنوان چهارمين فرودگاه ايران را به خود اختصاص داده است. اين فرودگاه، يكي از مجهز ترين فرودگاه هاي ايران در زمينه تجهيزات، ناوبري و الكترونيك است و قابليت پذيرش تمام تايپ هاي پروازي را دارد. فرودگاه شيراز از ايمن ترين فرودگاه هاي كشور است و روزانه حدود 120 پرواز داخلي و 10 پرواز خارجي به بيش از 35 مقصد داخلي و بين المللي در آن انجام مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۲۱:۳۷ ] [ نرگس عطايي ]

مشهد

بليط چارتر چيست؟

اگر به سايت هايي كه مربوط به سفر و گردشگري هستند رفته باشيد، قطعا عنوان ”بليط چارتري" به گوشتان خورده است. در كل دو نوع بليط داريم: بليط هاي سيستمي كه نرخ ثابتي دارند و قيمت آن توسط مراجع مربوطه تعيين مي شود و اين در حالي است كه بليط هاي چارتري داراي قيمت هاي متفاوت و نوسانات زيادي است. آژانس هاي مسافرتي و دفاتر خدمات گردشگري معمولا مسير هاي پروازي كه مشتري زياد دارند، بخشي يا همه صندلي هاي پرواز را براي مدت معيني خريداري يا همان اجاره مي كنند و در اختيار مسافران قرار مي دهند و چون به صورت عمده خريداري كرده اند از قيمت پايين تري نسبت به بليط هاي سيستمي اراعه مي كنند. هر چه بليط هاي چارتري به زمان پروازشان نزديك مي شوند، به دليل اين كه آژانس هاي مسافرتي از قبل هزينه اين صندلي هارا پرداخت كرده اند، نرخ بليط هارا پايين تر مي آورند. البته اين ارزان بودن هميشگي نيست و ممكن است در فصل هايي كه مسافر زياد است نرخ آن ها با بليط هاي سيستمي تفاوتي نداشته باشد.

بليط چارتر مشهد

مشهد دومين شهر پهناور ايران است و يكي از قطب هاي گردشگري ايران به حساب مي آيد. اين شهر در زمان افشاريان پايتخت ايران بوده و بعد از مكه عنوان دومين شهر زيارتي دنيا را از آن خود كرده است و بسياري جاذبه هاي تاريخي ، تفريحي و فرهنگي دارد. وجود حرم مطهر امام رضا (ع) در اين شهر باعث شده سالانه تعداد زيادي مسافر و مسلمانان زيادي از داخل و خارج از كشور به اين شهر سفر كنند. به دليل وجود اين بارگاه مطهر، مشهد به پايتخت معنوي ايران معروف شده است. مشهد جاذبه هاي فرهنگي و تفريحي زيادي نيز دارد. از جمله اين جاذبه ها مي توان مقبره فردوسي، آرامگاه پيرپالاتدوز، مجموعه كوهسنگي، آرامگاه نادر شاه افشار، حمام مهدي قلي بيك، باغ ملي، خانه تاريخي ملك، سد چاليدره و مجموعه هاي آبي مانند موج هاي خروشان، موج هاي آبي، پارك آبي ايرانيان و ... نام برد. علاوه بر اين ها زعفران نيز عامل ديگري است كه مشهد به خاطر آن معروف شده است. زعفران مشهد  از شهرت خاصي برخوردار است. بنا به همين دلايل اين شهر مسافران زيادي دارد و هيچ كدام از فصول سال خلوت نيست و مي توان گفت شلوغ ترين فصل سال درآن تابستان است. مشهد جزو پر طرفدار ترين مسير هاي پروازي است و اين استقبال مردم مسبب خريد عمده بليط هاي پرواز مشهد توسط آژانس هاي مسافرتي شده تا آن را به عنوان بليط چارتر مشهد به فروش برسانند. براي خريد بليط چارتر مشهد، بايد حتما به آژانس هاي مسافرتي يا دفاتر خدمات گردشگري برويد و نمي توانيد آن را ايرلاين هاي هواپيمايي خريداري كنيد. بليط هاي چارتر مشهد داراي قيمت هاي متفاوتي هستند و ممكن است افراد درون يك هواپيما با كلاس پروازي يكسان، بليط هواپيما خود را با قيمت هاي متفاوتي خريداري كرده باشند. به همين دليل توسيه مي كنم براي خريد بليط چارتر خود حوصله به خرج دهيد و در ساعات مختلف روز به سايت هاي مربوطه سربزنيد تا بتوانيد بليط خود را با قيمت مناسب و ارزان تر تهيه كنيد و سفر مقرون به صرفه اي داشته باشيد.

بليط چارتر

چه زماني بليط چارتر مشهد ارزان تر است؟

قيمت بليط هواپيما چارتري مشهد به عوامل مختلفي مانند كلاس پروازي، زمان سفر، ايرلاين مربوطه و ... بستگي دارد. مشهد شهري با آب و هواي سرد و خشك است. به دليل اين آب و هواي شهر مشهد در فصل زمستان، بين اول دي تا آخر اسفند ماه، مسافر كمتري به اين شهر مي روند درنتيجه بليط چارتر آن نيز از قيمت كمتري برخوردار است.

براي خريد بليط چارتر مشهد نياز نيست به آژانس مسافرتي برويد. با رفتن به سايت هاي مربوطه و مشخص كردن مسير و تعداد مسافر مي توانيد بليط چارتر خود را خريداري كنيد.

به اين نكته نيز توجه داشته باشيد كه نرخ بليط هاي چارتري براي كودكان و بزرگسالان يكسان است و معمولا بليط هاي چارتري مانند بليط هاي سيستمي قابليت استرداد ندارند و نمي توان ساعت و روز پرواز را تغيير داد. پس در خريد بليط هاي چارتري مشهد خود دقت لازم را براي روز و ساعت پرواز داشته باشيد.

 فرودگاه مشهد 

از آنجايي كه مشهد شهري زيارتي است و سالانه هزاران نفر از مسلمانان داخل و خارج از كشور براي زيارت به اين شهر مي روند يك فرودگاه ايمن و مجهز از سال ها قبل براي اين شهر لازم بوده است تا مردم از هر نقطه اي براي سفر به مشهد از آن استفاده كنند.  

فرودگاه بين المللي شهيد هاشمي نژاد مشهد يكي از پر رفت و آمد ترين فرودگاه هاي كشور است و سال پيش با جا به جايي 7 ميليون مسافر دومين فرودگاه پر رفت و آمد كشور شناخته شد. اين فرودگاه پرواز هاي بين المللي را نيز در شهر مشهد پذيرا است. فرودگاه شهيد هاشمي نژاد مشهد ميزان جابجايي مسافرش از فرودگاه بين المللي امام خميني بيشتر است.

اين فرودگاه دو ترمينال دارد كه يكي مخصوص پرواز هاي خارجي و ديگري مخصوص پرواز هاي داخلي است. اين نكته را بايد اضافه كرد كه ترمينال ديگري نيز به عنوان كمكي براي پرواز هاي خارجي وجود دارد. اين فرودگاه امكانات فراواني مثل پاركينگ طبقاتي، خدمات بانكي، خدمات CIP، خدمات اورژانس و اينترنت رايگان و ... دارد. همچنين نيز مي توانيد از خدماتي مانند آرايشگاه، نگهداري بار، واك وي و ... آن استفاده كنيد.

 

 

منبع: https://rahbal.com/mashhad-charter-ticket


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۲۸:۱۲ ] [ نرگس عطايي ]

بليط چارتر

در سايت هايي كه مربوط به مكان هاي ديدني يا مطالبي درباره سفر و مسافرت باشند رفته باشيد، حتما بليط چارتري يا پرواز هاي چارتري به چشمتان خورده است.

در اين مطلب ميخواهيم بگوييم بليط چارتر چيست و چه مزيت ها و معايبي دارد و چگونه بايد آنهارا خريداري كنيم.

چارتر در لغت به معني خريد يا دربست كرايه كردن است. در حوضه گردشگري هر چيزي كه از آن به تعداد زيادي موجود باشد و قابليت خريد يا كرايه داشته باشد، مي تواند چارتر شود. به عنوان مثال هر وسيله نقليه اي كه داراي صندلي هاي زياد باشد يا هر هتلي كه داراي تخت و اتاق هاي زياد و مناسب باشد، قابليت چارتر كردن را دارد. در اينجا به مبحث بليط هاي هواپيمايي چارتري ميپردازيم.

چارتر كننده هاي بليط هاي هواپيما معمولا آژانس هاي هواپيمايي يا دفاتر خدمات مسافرتي هستند كه بخشي يا تمام صندلي هاي يك هواپيما و تخت هاي هتل ها را براي مدت زمان معيني از چارتر دهنده ها يعني شركت هاي هواپيمايي(ايرلاين ها) اجاره مي كنند.  

پرواز چارتر يعني تمام صندلي هاي هواپيما در يك مسير پروازي توسط چارتر كننده اجاره شده است. يعني همان كرايه كردن دربست هواپيما در يك بازه معين. چارتر كننده هاي هواپيما حتما نبايد آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتي باشند. گاهي ارگان هاي دولتي و يا نهاد هاي خصوصي و سازمان ها و همچنين باشگاه هاي ورزشي ترجيح مي دهند به جاي خريد بليط براي تك تك نيرو هاي خود، پرواز چارتر بگيرند زيرا اين كار هم برايشان ارزان تر تمام مي شود و هم كاركنانشان در طول پرواز احساس راحتي بيشتري مي كنند.

بليط هاي سيستمي را فرقي ندارد كه از آژانس ها يا شركت هاي هواپيمايي به طور مستقيم تهيه نمايند، زيرا قيمت آن بر اساس مصوب خود شركت هواپيمايي است و همه جا يكسان است. اگر شما قصد يك سفر برنامه ريزي شده و از پيش تعيين شده را داريد، بليط سيستمي براي شما بهتر است زيرا شما مي توانيد آن را از يك ماه قبل خريداري كنيد و در صورت ايجاد مشكل زمان پرواز خود را تغيير دهيد يا آن را كنسل كنيد. بليط هاي سيستمي با نزديك شدن به زمان پروازشان، قيمتشان افزايش مي يابد.

بليط چارتري

تفاوت بليط هاي چارتري و بليط هاي سيستمي

بليط هاي چارتري تا رسيدن به زمان پروازشان داراي تغيير قيمت زيادي است در صورتي كه بليط هاي سيستمي معمولا قيمت هاي يكساني دارند و تغيير قيمت چنداني در بين اين بليط ها ديده نمي شود و چون در بليط هاي چارتري به صورت عمده صندلي هاي هواپيما توسط دفاتر خدمات گردشگري خريده مي شود، نسبت به بليط هاي سيستمي معمولا ارزان تر هستند كه اين مساله باعث شده مسافران بيشتر جذب اين بليط ها شوند. تفاوت ديگر بليط هاي چارتري و بليط هاي سيستمي اين است كه در بليط هاي سيستمي قيمت بليط براي سنين مختلف بزرگسالان، كودكان 2 تا 12 سال و نوزادان زير 2 سال ارزان تر است ولي در بليط هاي چارتري فقط براي نوزادان زير 2 سال اندكي تفاوت قيمت وجود دارد و براي كودكان بالاي دو سال با بزرگسالان هزينه يكسان بايد پرداخت شود. در بليط هاي سيستمي، شما امكان كنسل كردن بليط با بازگشت وجه پرداختي خود را داريد و حتي مي توانيد ساعت پرواز خود را تغيير دهيد ولي در بليط هاي چارتري اين امكانات وجود ندارد پس موقع خريد بليط چارتري دقت لازم را داشته باشيد. تفاوت ديگر اين بليط ها با هم فروشنده آنهاست. شما براي خريد بليط هاي سيستمي بايد به شركت هاي هواپيمايي يا نمايندگي هاي معتبر آنها مراجعه كنيد ولي براي خريد بليط هاي چارتري بايد به آژانس هاي مسافرتي و دفاتر خدمات گردشگري مراجعه فرماييد.

در نهايت براي خريد بليط هاي چارتري دقت فرماييد كه بليط هاي خود را از چارتر كننده هاي اصلي خريداري فرماييد تا به مشكل برنخوريد.   


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۲۶:۴۰ ] [ نرگس عطايي ]

تبريز

تبريز يكي از كلان شهر ها و سومين شهر بزرگ ايران است كه مساحتي حدود 1200 كيلومتر مربع دارد. اين شهر كه چهارمين شهر پر جمعيت ايران محسوب مي شود اصلي ترين قطب اقتصادي شمال غرب كشور است. تبريز نقش مهمي در صنعت ايران دارد و به همين دليل سالانه مسافران و گردشگران زياد داخلي و خارجي به اين شهر سفر مي كنند. مردماني خوش لهجه، ساده و مهمان نواز دارد كه اغلب به زبان تركي صحبت مي كنند.

تبريز شهر اولين هاست. يعني اولين هتل، اولين سينما، اولين شهرداري، اولين كافه تريا و بسياري از اولين هاي ديگر از اين شهر شروع شده است.

جاذبه هاي اين شهر

شهر تبريز از قديمي ترين شهرهاست و به همين دليل وقايع تاريخي زيادي را نظاره گر بوده و به دليل آثار باستاني زيادي كه دارد، تاريخ در آن همچنان زنده است و اين نيز دليل ديگري است كه سالانه مسافران زيادي از داخل و خاج از ايران به اين شهر سفر مي كنند. به همين دليل خريد بليط تبريز اهميت دارد. از جاذبه هاي تاريخي اين شهر مي توان موزه قاجار تبريز، ايل گلي، خانه علي مسيو، كليساي كاتوليك ها، خانه مشروطه، موزه شهرداري، مسجد كبود و ... نام برد.

اين شهر جاذبه هاي طبيعي بسياري نيز دارد. جنگل ارسباراران، پارك ملي كنتان، كوير قوم تپه و بسياري ديگر كه از جاذبه هاي طبيعي اين شهر محسوب مي شوند.

سوغاتي هاي تبريز

به هريك از شهر هاي ايران كه سر بزنيد خوراكي هاي مخصوص آن شهر مي توانند سوغات هاي خوبي از آنجا باشند. شهر تبريز هم از اين قاعده جدا نيست. خوراكي هاي اين شهر مانند نوقا، باقلوا، قرابيه، راحت الحلقوم، توتا، شكلات تسبيحي و لطيفه مي توانند سوغات خوبي از اين شهر باشند. تبريز همچنين محصولات چرمي، صنايع دستي، فرش و قالي هاي زيبايي دارد و مسافران محال است به اين شهر بيايند و دست خالي باز گردند.

تفاوت بليط هاي چارتري و سيستمي تبريز

چارتر در لغت به معني خريد يا اجاره است و وقتي از بليط چارتري صحبت مي كنيم به اين معني است كه آژانس هاي هواپيمايي تمام يا بخش زيادي از صندلي هاي يك مسير را از ايرلاين ها خريداري كرده اند.

بليط هاي سيستمي در مقايسه با بليط هاي چارتري دو مزيت دارند.

يك اينكه نرخ بليط هاي سيستمي براي گروه سني هاي متفاوت فرق مي كند و دوم اينكه در صورت كنسلي، هزينه بليط اودت داده مي شود. ولي در بليط هاي چارتري امكان كنسلي وجود ندارد و هزينه بليط براي همه سنين يكسان است. ولي در كل ممكن است بليط هاي چارتري از سيستمي ارزان تر باشد. ممكن است چارتر كننده اي كه صندلي هاي هواپيما را اجاره كرده است با نزديك شدن به زمان پرواز اگر صندلي ها فروخته نشده باشند، قيمت بليط هارا كاهش دهد. البته ممكن است هميشه اين اتفاق نيفتد.

در فصل هايي كه مسافر بيشتر است بليط ها گران تر است.

تعداد كمي از آژانس هاي هواپيمايي صندلي هاي هواپيمايي را چارتر مي كنند. بنابراين ساير آژانس ها براي پاسخگويي به مشتريان خود بليط چارتر تبريز را از اين چارتر كننده ها خريداري مي كنند پس براي خريد بليط چارتري تبريز به چند سايت فروش سربزنيد و قيمت هارا مقايسه كنيد و سپس خريداري بفرماييد.

فرودگاه تبريز

فرودگاه تبريز

در سال 1329 با هدف ارائه خدمات هوايي، آموزشي و نظامي و همچنين انتقال مسافر،‌فرودگاه بين المللي شهيد مدني در تبريز ساخته شد. اين فرودگاه 7 كيلومتر با مركز شهر تبريز فاصله دارد و بزرگترين فرودگاه شمال غرب كشور است. اين فرودگاه كه به مرز و كريدور هوايي ايران به اروپا و آسياي ميانه نزديك است، اهميت زيادي دارد.

فرودگاه بين المللي شهيد مدني داراي دو باند فعال است و در هفته از 200 پرواز داخلي و 20 پرواز خارجي ميزباني مي كند.

هتل هاي آذربايجان، سينا،‌گسترش و استقبال از هتل هاي نزديك به اين فرودگاه هستند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۲:۴۰:۰۱ ] [ نرگس عطايي ]

اهواز

اهواز از كلان شهر هاي ايران و هفتمين شهر پرجمعيت كشور است و مساحتي حدود 185 كيلومتر مربع دارد. اهواز شهري زيبا و دوست داشتني با مردمي مهمان نواز و خون گرم است.

اهواز شهر موسيقي، شهر ني هنبون، تار، تنبور و ... است. موسيقي اين شهر جزو زيبا ترين و گوش نواز ترين موسيقي هاي كشور است. رودخانه كارون در دل اين شهر قرار دارد و جزو جذابيت هاي اين شهر محسوب مي شود.

اين شهر به شهر پل ها معروف است و پل هاي اين شهر، اهواز را  به دو بخش شرقي و غربي تقسيم كرده است. پل سياه كه قديمي ترين پل اين منطقه محسوب مي شود، قدمتي صد ساله دارد و بر روي رودخانه كارون احداث شده است.

پل سفيد اولين پل معلق كشور است كه از پل هاي اين ناحيه است.

از جمله جاذبه هاي گردشگري در اين شهر مي توان لشكر آباد، كليساي پروتستان، تالاب شادگان، عمارت ماپار، كاروان سراي معين التجار، مال آقا، روستاي نمونه گردشگري را نام برد.

روزانه افراد زيادي براي كار يا مهاجرت به اين شهر سفر ميكنند از اين رو عاقلانه تر است كه بليط هواپيما ارزان تر نسبت به بليط هاي سيستمي خريداري شود. بليط هاي چارتري قيمت هاي متفاوتي دارند يعني ممكن است افراد در يك هواپيما بليط چارتري خود را با قيمت هاي متفاوتي خريداري كرده باشند.

بليط هاي چارتري و لحظه آخري معمولا ارزان تر از بليط هاي سيستمي هستند و تفاوت قيمت در بليط ها به عوامل زيادي مانند كلاس پروازي، ايرلاين هاي متفاوت، زمان سفر و... مرتبط است.

با اين حال اگر از سفر خود به اهواز مطمعن نيستيد بليط چارتري خريداري نفرماييد زيرا مانند بليط هاي سيستمي امكان كنسلي و تغيير روز و ساعت سفر را ندارد و در صورت اين تغيير ها بليط شما سوخته مي شود و مبلغ آن بازگردانده نخواهد شد.

هزينه بليط هاي چارتري براي كودكان و بزرگسالان يكسان است و مانند بليط هاي سيستمي از هيچ تخفيفي برخوردار نيست.

چه موقع بليط هاي چارتر هواپيمايي اهواز ارزان تر است؟

اهواز داراي آب و هوايي گرم و خشك است به همين دليل بهترين زمان سفر به اين منطقه فصل زمستان و بهار است. به همين دليل است كه در فصل تابستان به خاطر گرماي هوا بليط هاي اين شهر ارزان تر مي شود و مسافران كمي در اين فصل به اهواز سفر مي كنند.

براي خريد بليط هاي چارتري اهواز بايد به يكي از شركت هاي چارتر كننده و يا آژانس هاي مسافرتي برويد و يا به صورت آنلاين به يكي از سايت هاي مربوطه برويد و با مشخص كردن مبدا و مقصد و تعداد مسافر، بليط خريداري كنيد.

به سه روش شما مي توانيد بليط ارزان تر براي اهواز خريداري كنيد. يك اينكه بليط رفت و برگشتتان را همزمان خريداري كنيد. در روز هايي به غير از تعطيلات بليط خريداري كنيد. و سوم اينكه حداقل دو هفته قبل به فكر خريد بليط خود باشيد.

اير لاين هايي كه بليط هواپيمايي اهواز را ارائه مي دهند عبارتند از هواپيمايي ايران اير، هواپيمايي ماهان، هواپيمايي قشم، هواپيمايي آتاو... .

 فرودگاه اهواز

فرودگاه اهواز

فرودگاه اهواز جزو قديمي ترين فرودگاه هاي بين المللي ايران و تنها فرودگاه شهر اهواز است كه اخيرا ميدان هاي نفتي متنوعي در آن كشف شده است. اين فرودگاه به تجهيزات ILS مجهز بوده وبراي بهبود ديد افقي در شرايط جوي نامناسب از آن استفاده مي شود. فرودگاه اهواز در شرق و حدود 11 كيلومتري مركز شهر قرار دارد كه با تاكسي حدود 18 دقيقه طول مي كشد.

روزانه 70 پرواز داخلي و خارجي از اين فرودگاه تردد مي كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۳۷:۳۹ ] [ نرگس عطايي ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه
لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب