هاست و دامنه رایگان   خرید لپ تاپ استوک   
 روش هاي خريد بليط چارتر ارزان روش هاي خريد بليط چارتر ارزان .

روش هاي خريد بليط چارتر ارزان

قلعه سرخ، دهلي نو

 قلعه سرخ

قلعه سرخ (دهلي نو)

قلعه سرخ عظيم دهلي (معروف به لال قيلا) تقريباً 200 سال محل زندگي امپراطورهاي سلسله مغول بزرگ بود ، تا سال 1857 كه انگليسي ها اين قدرت را به دست گرفتند. با اين حال ، قلعه فقط يك نماد ديرينه عظمت دوران مغول نيست. اين در برابر آزمايشات ناآرام و دردسرهاي زمان - و حمله - ايستاده است تا صحنه مهمترين وقايع تاريخي هند باشد كه كشور را شكل داده است. امروزه اين قلعه يكي از محبوب ترين جاذبه هاي گردشگري دهلي است.

قلعه سرخ به رسميت شناختن اهميت آن ، در سال 2007 به عنوان ميراث جهاني يونسكو اعلام شد. همچنين اين تصوير در پشت اسكناس 500 روپيه اي جديد هند قرار دارد كه در اواخر سال 2016 پس از تخريب ارزش پول صادر شد.

 

براي اطلاعات بيشتر در مورد قلعه سرخ و نحوه بازديد از آن ، ادامه مطلب را بخوانيد.

تاريخ و معماري 

ساخت قلعه سرخ در سال 1638 آغاز شد ، زماني كه شاه جهان پنجم امپراطور مغول تصميم به ترك آگرا و تأسيس پايتخت جديد مغول ، شاهجهان آباد ، در دهلي قديم امروزي گرفت. 10 سال بعد در سال 1648 تكميل شد.

احمد لاهوري معمار ايراني قلعه سرخ را طراحي كرد (او همچنين تاج محل را براي شاه جهان ساخت). اگر با قلعه آگرا در اوتار پرادش آشنا باشيد ، فكر نمي كنيد كه نماي بيروني قلعه كاملاً شبيه به هم باشد ، اشتباه نمي كنيد. در واقع ، شاه جهان چنان از معماري قلعه آگرا خوشش آمد كه قلعه سرخ را از آن الگو گرفته است. قلعه سرخ هر چند بيش از دو برابر قلعه آگرا است. از آنجا كه شاه جهان مردي با سليقه هاي مجلل بود ، مي خواست با قلعه اي بزرگتر و متناسب ، بدون هيچ گونه هزينه اي ، اثر خود را بگذارد.

در حالي كه قلعه سرخ آغاز درخشاني داشت ، اما مدت زيادي دوام نياورد. شاه جهان در سال 1657 به شدت بيمار شد و براي بهبودي به قلعه آگرا بازگشت. در غياب او ، در سال 1658 ، پسر قدرت طلب اورنگ زيب تخت سلطنت را ربود و به طرز فجيعي او را تا هشت سال بعد در قلعه آگرا زنداني كرد.

متأسفانه ، تجملات قلعه سرخ همراه با قدرت امپراطوري مغول و ثروت خانواده سلطنتي كاهش يافت. اورنگ زيب آخرين حاكم موثر مغول در نظر گرفته شد. جنگ شديد براي جانشيني و يك دوره طولاني بي ثباتي پس از مرگ وي در سال 1707 رخ داد. اين قلعه در سال 1739 توسط پارسيان به رهبري امپراتور نادرشاه به يغما رفت. آنها با بسياري از گنجينه هاي خود از جمله تخت طاووس متعالي كه شاه جهان در اختيار داشت ، به آنجا رفتند. ساخته شده از طلا و سنگهاي قيمتي (از جمله الماس گرانبها كوهينور).

مغولها ضعيف شدند و در سال 1752 به گروه Marathas (گروهي از رزمندگان ماهاراشترا امروزي هند) تسليم شدند. اين قلعه در سال 1760 ثروت بيشتري از دست داد ، زماني كه Marathas مجبور شد سقف نقره اي ديوان خاص خود را ذوب كند ( سالن مخاطبان خصوصي) براي جمع آوري كمك مالي براي دفاع از دهلي در برابر حمله امپراتور احمد شاه دراني از افغانستان.

 red fort

 

اگرچه امپراطوران مغول عناوين خود را حفظ مي كردند ، اما قدرت و پول آنها از بين رفته بود. شاه علم مغول امپراطور مغول در سال 1772 در محافظت از طرف ماراتاها توانست در دهلي به سلطنت برگردد. با اين حال ، مغولها بسيار آسيب پذير باقي مانده و مورد حملات مداوم نيروهاي مختلف از جمله سيك ها قرار گرفتند ، كه مدتي با موفقيت قلعه سرخ را تصرف كردند.

در طول جنگ دوم انگليس و ماراتا در سال 1803 ، با وجود داشتن يك پادگان ارتش در قلعه سرخ ، ماراتاها نتوانستند در برابر انگليسي ها مقاومت كنند ، شركت هند شرقي انگليس ماراتاها را سرنگون كرد و حكومت دهلي را آغاز كرد.

 

مغولها با پشتيباني انگليس ، در قلعه به زندگي خود ادامه دادند تا اينكه در سال 1857 به يك رويداد چشمگير اتفاق افتاد. يك طغيان طولاني از سربازان و غيرنظاميان هند عليه شركت هند شرقي انگليس به شكست انجاميد. با اين وجود ، بسياري از اروپاييان كشته شدند. انگليسي ها خشمگين شدند و انتقام جويي ها نيز خشن و سريع انجام شد. آنها بهادر شاه ظفر امپراطور مغول را به خيانت و كمك به شورشيان محكوم كردند ، پسرانش را كشتند و او را به برمه تبعيد كردند.

با رفتن مغولها از قلعه ، انگليسي ها توجه خود را به تخريب آن معطوف كردند. آنها چيزهاي گرانبهاي آن را غارت كردند ، بسياري از بناها و باغهاي زيبا را تخريب كردند ، آن را به پايگاه ارتش تبديل كردند و پرچم خود را بر روي آن برافراشتند. آنها همچنين اين كار را به بازديد از سلطنت انگليس نشان دادند.

 

در سال 1945 و 1946 ، اعضاي ارتش ملي هند (آزاد هند فوج) با محاكمه انگليسي ها در قلعه سرخ روبرو شدند. آنها ناراضي بودند كه ارتش به رهبري مبارز آزادي سوباس چاندرا بوسه جانب ژاپني ها را گرفته بود و در جنگ جهاني دوم عليه انگليس جنگيد.

هنگامي كه هند سرانجام در سال 1947 از انگليس استقلال يافت ، قلعه سرخ به عنوان مكان اصلي جشن هاي عمومي انتخاب شد. عموم مردم مي توانستند از لحاظ عاطفي به قلعه متصل شوند و ارتش ملي هند مي خواست پرچم هند بر فراز آن برافراشته شود. اين قلعه به يك نماد در مبارزه براي آزادي هند تبديل شده بود و ديدن يك پرچم نخست وزير هند در آنجا به اهتزاز درآوردن يك رويا براي شهروندان بود.

 

روز استقلال همچنان با برافراشتن پرچم و سخنراني ملي توسط نخست وزير ، در 15 اوت هر سال در قلعه سرخ جشن گرفته مي شود. با اين حال ، مبارزه تمام نشده است. اختلافاتي در مورد قلعه سرخ توسط افرادي كه ادعا مي كنند وارث امپراطور بهادر شاه ظفر هستند ، وجود داشته است. حفاظت از قلعه نيز مورد غفلت واقع شده است ، و وضعيت آن تحت سرپرستي سازمان باستان شناسي هند وخيم تر شده است.

در آوريل 2018 ، دولت هند يك شركت خصوصي براي نگهداري قلعه سرخ و توسعه امكانات توريستي تحت طرح "Adopt a Heritage" منصوب كرد. واگذاري قلعه به يك شركت خصوصي بحث گسترده اي ايجاد كرد ، خصوصاً به اين دليل كه شركت مجاز به تبليغ در آنجا است. و بدين ترتيب ، نبرد براي كنترل قلعه ادامه دارد.

محل

ديوارهاي سنگي ماسه سنگي قلعه سرخ نزديك به 255 جريب زمين در مجاورت كرانه غربي رودخانه يامونا ، در انتهاي معبر پر شور و شكن چاندني چوك دهلي قديمي را در بر گرفته است. چند مايلي شمال منطقه تجاري Connaught Place و منطقه كوله پشتي Paharganj است.

 

نحوه بازديد از قلعه سرخ

قلعه همه روزه از ساعت 6 صبح تا 9 شب باز است ، به جز دوشنبه ها. قبل از رفتن به خارج از هرج و مرج ، چند ساعت به آن فرصت دهيد تا آن را كاوش كرده و روي چمن آن استراحت كنيد. هدف آن است كه صبح زود قبل از رسيدن جمعيت از آنجا بازديد كنيد. اگر دير نمي مانيد ، توصيه مي شود تا ساعت 4 عصر آنجا را ترك كنيد. براي جلوگيري از ترافيك عجيب ساعت عجله. يا ، با قطار مترو دهلي برويد.

خط ويژه مترو ميراث دهلي در مه 2017 افتتاح شد ، به عنوان يك زيرزمين خط بنفش ، سفر قطار را راحت مي كند. ايستگاه متروي Lal Qila درست در كنار قلعه واقع شده است. از دروازه 4 از ايستگاه خارج شويد و قلعه را در سمت چپ خود ببينيد. در غير اينصورت ، ايستگاه متروي Chandni Chowk در خط زرد 10 دقيقه پياده فاصله دارد. هرچند بايد از يك منطقه پر ازدحام عبور كنيد.

 

اگر با اتومبيل بياييد ، ريكشاوهاي باتري كار مي كنند تا شما را از پاركينگ به ورودي قلعه منتقل كنند.

red fort1

چه چيزي را ببينيد

قلعه سرخ اگرچه گسترده است اما متأسفانه فاقد شكوه قبلي است. برخي از ساختمانهاي برجسته اصلي آن زنده مانده اند و با كمي تخيل مي توانيد احساس كنيد كه چقدر باشكوه بوده است. با اين حال ، كارهاي مرمت در حال انجام است ، بنابراين ممكن است نتوانيد همه چيز را ببينيد.

ورودي قلعه از طريق دروازه لاهور به Chhatta Chowk ، يك گذرگاه طاقي بلند كه در آن منحصر به فرد خياطان و بازرگانان سلطنتي نگهداري مي شد ، باز مي شود. اكنون اين منطقه يك بازار معروف به Meena Bazaar است كه فروشگاه هاي زيادي با آن سوغاتي و صنايع دستي مي فروشند. چوچان و ويترين مغازه ها به تازگي ترميم شده اند تا آثار هنري پنهان شده در سقف را نشان دهند و جلوه واقعي تري از مغول در قرن 17 به آنها بدهند. مطمئن شويد كه چانه زده ايد تا قيمت خوبي داشته باشيد.

 

Naubat Khana (خانه طبل) ، جايي كه نوازندگان سلطنتي در موارد خاص و براي اعلام آمدن سلطنت در آنجا بازي مي كردند ، فراتر از Chhatta Chowk است. بخشي از آن به نمايشگاهي التقاطي از سلاح هاي جنگ هاي مختلف تا دوران مغول به موزه يادبود جنگ تبديل شد.

ناوبات خانا به ستون ستون ديوان آم (تالار مخاطب عمومي) منتهي مي شود ، جايي كه امپراطور در مقابل تابعان خود بر تخت سلطنت مرمر سفيد نفيس مي نشيند و شكايات آنها را مي شنود.

فراتر از ديوان من آنچه از كاخ ترين ساختمان هاي قلعه باقي مانده است - آپارتمان هاي سلطنتي و اتاق خواب امپراطور ، همام (حمام سلطنتي) ، مرمر سفيد مرمر سفيد برج كه در آن شاهنشاه خود را به رعايا نشان مي دهد).

 

ممتاز محل ، كاخ همسر شاهنشاه شاه جهان ، موزه باستان شناسي قلعه سرخ را با آثاري از دوران مغول در خود جاي داده است. قبل از آن ، به عنوان سالن آشفته سردار زندان و ارتش مورد استفاده قرار مي گرفت. رنگ محل ، محل زندگي حرمسرا شاهنشاه ، نيز توسط ارتش انگليس اشغال شد. يك محفظه كوچك منبت كاري شده با آينه كاري ظريف جلوه اي از شكوه قبلي آن را ارائه مي دهد.

 

ديوان خاص ، جايي كه امپراطور با وزرا و ميهمانان ايالتي ملاقات مي كند ، سرسخت ترين سازه باقي مانده است حتي اگر از سقف نقره اي و تخت تاج خروس افسانه اي خود بي بهره باشد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۵۲:۵۴ توسط:نرگس عطايي موضوع:

سريلانكا

سريلانكا

سريلانكا

سواحل بي پايان ، ويرانه هاي بي انتها ، پذيرايي از مردم ، چترهاي فيل ، موج سواري ، قيمت ارزان ، قطارهاي تفريحي ، چاي معروف و غذاهاي خوش طعم سري لانكا را مقاومت ناپذير مي كند.

كشور كشف نشده

شايد بگوييد سريلانكا در ديد ساده پنهان شده است. تعداد زيادي از مسافران در مسير خود به مكاني ديگر از سربار عبور كرده اند ، اما سالها عدم اطمينان ، سريلانكا را از بسياري از برنامه هاي سفر دور نگه داشته است.

 

اكنون ، همه چيز تغيير كرده است. اين كشور به سرعت در حال حركت به جلو است زيرا هرچه بيشتر مردم جذابيت هاي بي شمار آن را كشف مي كنند. دروغ گفتن بين مناطق پرتغالتر هند و جنوب شرقي آسيا ، تاريخ ، فرهنگ و زيبايي طبيعي سريلانكا غير قابل انكار جذاب است. همان جايي است كه شما تاكنون نديده ايد ، همانطور كه بايد باشيد.

خيلي خيلي زياد 

تعداد كمي از مكانها به همين تعداد سايت ميراث جهاني يونسكو (هشت) در چنين منطقه كوچكي جمع شده اند. فرهنگ 2000 ساله بعلاوه سريلانكا را مي توان در مكانهاي باستاني كشف كرد كه معابد افسانه اي حتي وقتي در غارها پناه مي گيرند يا در قله هاي برجسته نشسته اند ، داراي جزئيات زيبايي هستند. قلعه هاي استعماري اخلاقي اخير ، از گال گرفته تا ترينكومالي است.

 

در سرتاسر جزيره ، آن چيزي كه شب ها دست و پا مي زند ممكن است فيل باشد كه به يك سوراخ آب مورد علاقه مي رود. تورهاي سافاري در پارك هاي ملي سريلانكا كه با آرامش خاطر و آرامش روبرو هستند با پلنگ ، گاوميش آب ، همه نوع پرندگان و يك پاس گل از نخستي هاي بزرگ روبرو مي شوند.

آن چنان آسان

فاصله ها كوتاه است: خانه مقدس قديمي ترين درخت زنده انسان كاشته شده در جهان در صبح (Anuradhapura) را ببينيد و با ديدن صدها فيل جمع شده در بعد از ظهر (Minneriya) وحشت زده شويد. ساحل مورد علاقه خود را كشف كنيد ، در يك معبد 2000 ساله مراقبه كنيد ، هنگام قدم زدن در يك روستاي دلپذير لبخند رد و بدل كنيد ، از پرندگان و گلهاي وحشي شگفت زده شويد ، سعي كنيد غذاهاي كمي را كه همراه برنج و كاري شماست ، نگه داريد. گذشته از سنگهاي استعماري در كلمبو بگرديد و سپس موج سواري حماسي كنيد.

سريلانكا ديدني ، مقرون به صرفه و هنوز هم اغلب بدون جمعيت است. اكنون بهترين زمان براي كشف آن است.

جنگلهاي باراني و سواحل

وقتي براي فرار از آب و هواي استوايي سواحل و مناطق پست آماده شديد ، با جذابيت هاي معتدل و سرسبز سبز خود به سمت تپه ها برويد. مزارع چاي بي نظير و قله هاي جنگل هاي باراني ، راكبان ، كوهنوردان و كساني هستند كه فقط مي خواهند از يك سواري قطار تماشايي آنها را ببينند.

 

و سپس سواحل وجود دارد. آنها به طرز خيره كننده اي سفيد و غالباً تخريب نشده ، اين جزيره را به صدا در مي آورند تا هر كجا برويد ، نزديك يك جواهر شني باشيد. اگر خستگي ناگزير را پشت سر بگذاريد ، مي توانيد سايت هاي كلاس جهاني را بدون جمعيت كلاس جهاني گشت و گذار كنيد و غواصي كنيد. و شما هميشه فقط يك پرش كوتاه از چيزي كاملاً جديد هستيد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۰۳:۰۹ توسط:نرگس عطايي موضوع:

جنگل سياه آلمان

جنگل سياه

تا به حال شده است كه از صحنه داستانهاي پري نوشته شده توسط برادران گريم بازديد كنيد؟ افسانه گفته است كه آنها از جنگل سياه آلمان (شوارتزوالد) - رشته كوه ديدني در بادن-وورتمبرگ الهام گرفته شده اند.

جنگل سياه نام خود را از سايبان ظالمانه گياهان هميشه سبز كه در بالاي كف جنگل ديده مي شوند ، گرفته است. جنگل سياه ، خانه اي براي تهيه ساعتهاي فاخته ، خانه هاي نيمه چوبي قابل توجه ، قلعه هاي ويران و شهرهاي عجيب و غريب ، سرزميني جادويي و پر از سنت هاي فرهنگي است. در اينجا راهنماي ما براي برخي از زيباترين نقاط منطقه آمده است.

 بادن-بادن (Baden-Baden)

بادن-بادن ، يكي از شيك ترين شهرهاي اسپا در اروپا ، يك پايگاه ايده آل براي گشت و گذار در جنگل سياه و مكاني مناسب براي اقامت براي حداكثر مراقبت است. اين شهر در تپه هاي نوردي قسمت شمالي جنگل واقع شده است ، پر از معماري قابل توجه دوران Belle Époque و تجمل دنياي قديم است. بادن-بادن داراي يك جامعه فرهنگي پر جنب و جوش با رويدادها و نمايشگاه هاي هنري در طول سال است. با يك پياده روي يا يك تور ماجراجويي به پارك ملي جنگل سياه برويد ، يا در مركز شهر بمانيد و از آبهاي درماني حمام هاي حرارتي كه تقريباً در سال 1810 ساخته شده اند لذت ببريد.

بد وحشي

بد وحشي(Bad Wildbad)

بد ويل آباد آباد كه به خوبي بادن-بادن شناخته نمي شود ، يكي ديگر از شهرهاي محبوب اسپا است و گزينه اي ارزان تر براي يك خانه در شمال جنگل است. يك تونل با زيركي ترافيك را منحرف مي كند تا منطقه احساس كند كه ممكن است از جهان جدا باشد. Bad Wildbad چشم انداز زيبايي از درختان كاج بي پايان و تنگه رودخانه Enz دارد. اين شهر همچنين با حمام هاي حرارتي پر شده است ، كه به طور طبيعي در حدود 95 درجه فارنهايت (35 درجه سانتيگراد) معلق هستند. از دهكده ديدني لذت ببريد و حتما از روستاي ديدني Wildsee - يك درياچه كوچك خارج از مركز شهر ديدن كنيد.

آرام(Calw)

كالو با شهرت در يكي از زيباترين شهرهاي جنگل در شمال جنگل سياه نشسته است. رمان نويس برنده جايزه نوبل هرمان هسي (1962-1877) ، كه سيهارتا را در ميان بسياري از كتاب هاي ديگر نوشت ، در كالو متولد شد. اين شهر داراي يك موزه و مجسمه اي است كه نويسنده معروف را وقف كرده است. ميدان ديدني بازار مكاني عالي براي شروع گشت و گذار در شهر است. ميدان Calw’s كه توسط خانه هاي نيمه چوبي قرن هجدهم احاطه شده است ، تصويري از يك شهر جنگلي سياه است. اين شهر رشد فعلي خود را مديون جهانگردي است - اخيراً بسياري از بيستروهاي جديد ، مغازه ها و بستني فروشي ها براي پذيرايي از بازديدكنندگان افتتاح شده اند.

بايرسبرون(Baiersbronn)

اين كوه تفريحي ايده آل از 9 دهكده جداگانه تشكيل شده است و اخيراً هتل هاي سطح بالا و تختخواب و صبحانه هايي كه غذاهاي باورنكردني ارائه مي دهند ، بايرسبرون را بر روي نقشه قرار داده است. اين منطقه در مجموع داراي هشت ستاره ميشلن باورنكردني است كه محل زندگي دو رستوران با سه ستاره و يك ستاره با دو ستاره است. اگر بخواهيد غذاي خوب بخوريد ، كمبود انتخاب وجود نخواهد داشت. وقتي غذاي عالي نمي خوريد يا از پياده روي طولاني در جنگل هاي مخروطي پوشيده لذت نمي بريد ، به پيست هاي اسكي سفر كنيد يا از زمين هاي گلف منطقه ديدن كنيد. و يك صومعه نزديك قرن دوازدهم - ويرانه هاي Allerheiligen - را فراموش نكنيد كه در يك دره خلوت و خلوت پنهان شده اند.

فرايبورگ(Freiburg)

فرايبورگ يك شهر دانشگاهي و پايگاه عالي است كه مي توان در آن قسمت جنوبي جنگل سياه را جستجو كرد. اين شهر شاد در پايين دامنه هاي جنگلي و تاكستان هاي جنگل سياه نشسته است و پر از خانه هاي شيرواني و نيمه چوبي و خيابان هاي سنگفرش پيچ خورده است. جمعيت دانشجويي محلي به شهر منظره اي شب زنده دار ارائه داده اند ، اما هر كسي مي تواند از باغ هاي آبجو دوست داشتني كنار كانال لذت ببرد. فرايبورگ با داشتن سطح غير معمول آفتاب به عنوان گرمترين شهر آلمان لقب گرفته است. در نتيجه ، مركزي براي انرژي خورشيدي است. از طريق جنگل پياده روي كنيد يا سوار بر كابل Schlossbergbahn در كوه Schlossberg به سمت برج مراقبت باشيد كه در آن مي توانيد از منظره هاي شهر لذت ببريد ، كه شامل بازديد از اسپرينگ نمادين كليساي جامع مونتستر قرن يازدهم است.

باديش وينستراسه(Badische Weinstrasse)

Badische Weinstrasse به 'Badische Wine Road' ترجمه مي شود و مسير 99 مايلي (160 كيلومتري) در دامنه هاي جنگل سياه واقع شده است. Weinstrasse ساخته شده در سال 1954 براي پرسه زدن در مناطق شراب زار جنگل سياه ايجاد شد و در نهايت در Weil am Rhein ، نزديك مرز سوئيس قرار گرفت. مسافران مي توانند از بادن-بادن به فرايبورگ در اين مسير جايگزين رانندگي كنند و به جاي مناظر كسل كننده بزرگراه از كنار ويرانه هاي قلعه تاريخي و باغ هاي انگور آرام عبور كنند. در Durbach براي Durbacher Winzergenossenschaft ، يك شركت شراب با انتخاب برنده از شراب هاي محلي با قيمت مناسب ، توقف كنيد.

درياچه Titisee

اين درياچه منجمد با يخبندان در منطقه جنوبي جنگل سياه يكي از محبوب ترين استراحتگاه هاي اين منطقه است. اين درياچه حدود 1.2 مايل (2 كيلومتر) طول و 0.6 مايل (1 كيلومتر) عرض دارد و بزرگترين درياچه طبيعي در جنگل سياه است. مسافران براي شنا ، بادگير و قايقراني در هواي خوب به تيتيزه گله مي كنند. گاهي اوقات ، در زمستان ، درياچه به اندازه كافي يخ مي زند تا امكان اسكيت روي يخ فراهم شود. مناطق زيبايي براي قدم زدن در درياچه در طول سال وجود دارد ، از جمله يك مسير 5 مايل (8 كيلومتري) در حوالي درياچه كه تا كوه هوچفست منتهي مي شود. درياچه Titisee كه در ميان كوههاي كم ارتفاع و پر غلتك احاطه شده است ، محلي از زيبايي هاي طبيعي اخروي است.

آبشارهاي تريبرگ(Triberg Falls)

بالاترين آبشار آلمان در دامنه كوه 535 فوت (163 متري) به دره Triberg سقوط مي كند. اين ريزش ها توسط رودخانه گوتاچ شكل گرفته و در راس دره هاي Kinzig و Gutach قرار دارد. از پايين منظره طبيعي زيبا از پايين سقوط لذت ببريد. بعد از باران شديد يا ذوب برف بياييد تا در بهترين حالت (و بلندترين) سقوط ها را ببينيد. از مركز شهر در Triberg مي توان به ورودي اصلي دسترسي پيدا كرد ، شهري كه با تعداد زيادي فروشگاه ساعت فاختي پذيراي گردشگران است. در شب ، آب روشن قابل توجه است و حتي در زمستان ، آبشارهاي Triberg زيبا در برف احاطه شده است.

Kinzig و دره Gutach

براي ديدن شهرهاي عجيب و غريب منطقه سياه جنگل مركزي ، از دره Schwarzwaldhochstrasse از بادن-بادن رانندگي كنيد. Kinzig و Gutach دره مناطقي بسيار جنگلي هستند كه بسياري از آداب و رسوم سنتي جنگل سياه از آن سرچشمه گرفته اند ، مانند ساعت فاخته و Bollenhut ، يك كلاه خانمها كه با رنگ قرمز pom-poms همراه است. در اين شهرهاي خواب آور ، بازديد كنندگان احساس مي كنند طبيعت جادويي و اسرار آميز جنگل سياه زنده مي شود. هنگام بازديد از منطقه ، در شهر آبجوسازي Alpirsbach توقف كنيد و براي ديدن نمونه هاي كلاسيك خانه هاي چوبي كه از رنگ و شخصيت منفجر شده اند ، از Schiltach ديدن كنيد.

جنگل سياه2

هايدلبرگ(Heidelberg)

هايدلبرگ ، شهر قديمي در رودخانه نكار ، مظهر رمانتيسم آلماني است. خانه قديمي ترين دانشگاه اين كشور ، دانشگاه هايدلبرگ ، و يكي از محبوب ترين ويرانه هاي قلعه در آلمان ، اين شهر پر از مناظر باشكوه شهري و يك فضاي تاريخي محسوس است. قلعه با رنگ قرمز كه در دامنه شمالي كوه Königstuhl قرار دارد ، طي چند صد سال ويران و بازسازي شد ، بنابراين تركيبي از سبك هاي گوتيك و رنسانس است. براي ديدن نماي خارق العاده از شهر ، از باغ هاي قلعه ديدن كنيد. از شهر قديمي به سبك باروك قدم بزنيد و از پل تاريخي سنگي كه در دهه 1780 ساخته شده است ديدن كنيد. يا در امتداد پياده روي فيلسوفان قدم بزنيد ، يك مشهور مشهور در امتداد كرانه هاي نكار كه فيلسوفان و اساتيد هايدلبرگ براي انديشه انديشه هاي بلند فكر خود به آنجا آمدند.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۰۳:۰۳ توسط:نرگس عطايي موضوع:

ايتاليا: بلو گروتو در كاپري

گروتو

 

هنگام بازديد از جزيره كاپري ، نمي توانيد Blue Grotto ، غاري طبيعي را كه جزيره بزرگترين جاذبه گردشگري كاپري محسوب مي شود ، از دست بدهيد. 

Blue Grotto: جزيره بزرگترين جاذبه گردشگري كاپري 

هر مسافري كه عاشق ديدن كاپري از آب و بازديد از جزيره باشد ، بدون توقف در غار آبي نمي تواند كامل تلقي شود.

كاپري يك جزيره زيبا است ، با صخره هاي سنگي سفيد كه در آب آكوامارين اقيانوس فرو رفته اند. اين جزيره داراي جاذبه هاي مختلفي است و بسياري از آنها نعمت ها هستند: سفيد ، سبز و آبي! بين آنها Blue Grotto چشمگيرترين است ، اما بقيه ارزش يك نگاه سريع را دارند. بنابراين ، اگر وقت داريد ، براي ديدن همه غارها يك تور قايق خصوصي در اطراف جزيره انجام دهيد.

درون غار آبي

Blue Grotto يك غار دريايي طبيعي در حاشيه كوه است ، به طول 60 متر و عرض 25 متر ، و تنها با فشار دادن از دهانه باريك ، عرض دو متر ، در سطح آب مي توان به آن رسيد. پس نوبت شما چيست ، آماده سوار شدن به قايق پارويي كوچك چوبي باشيد كه حداكثر چهار مسافر را جابجا مي كند تا وارد غار شويد ، سر خود را زير سطح قايق پارويي بچرخانيد و دراز بكشيد ، در حالي كه ناخدا شما را با استفاده از فلز به داخل كبوتر كشاند زنجيرهاي متصل به ديواره هاي سنگي.

پس از داخل شدن در نگاه اول خواهيد ديد كه تفاوت در آنجا چقدر است. از هرج و مرج قايق هاي منتظر ورود به غار تا آبي آرام ، آرام و بسيار لاجوردي آب. آب از نور خورشيد در خارج از غار روشن مي شود ، اين يك اثر بسيار عالي است.

مدت زمان بازديد حدود 5 دقيقه است.

گراتو

نكته اي كه بايد درباره غار آبي بدانيد

رسيدن به كاپري از ساحل آمالفي

هر كجا كه در ساحل آمالفي اقامت داشته باشيد ، براي رسيدن به Blue Grotto در كاپري مي توانيد از بندرهاي Positano ، Amalfi يا Salerno با بسياري از مسيرهاي روزانه در طي آوريل تا اكتبر ، با يك كشتي برويد. سوار شدن از آمالفي يا پوزيتانو حدود يك ساعت طول مي كشد و هزينه يك نفر براي يك سوار يك طرفه 24،50 € است. بديهي است كه اگر در يكي از روستاهاي ديگر ساحل مانند پاريانو ، مايوري ، مينوري يا سيتارا اقامت داريد ، مي توانيد از اتصالات كشتي يا اتوبوس براي رسيدن به يكي از شهرهاي ذكر شده در بالا استفاده كنيد.

آيا غار آبي هميشه باز است؟

Blue Grotto در تمام طول سال باز است و هوا اجازه مي دهد ، اگرچه اغلب در ماه هاي زمستان ، به طور كلي از نوامبر تا مارس بسته است. اگر در زمستان قصد بازديد از آن را داريد ، به شما پيشنهاد مي كنيم در صورت باز بودن غارها ابتدا در دفاتر فروش بليط هاي ليزر كاپري (Molo 21) و Motoscafisti di Capri (مولو 0) در Marina Grande بررسي كنيد. به طور معمول اگر دفاتر فروش بليط بسته شوند ، غارها نيز بسته مي شوند و در صورت مواج بودن درياها ، غار آبي باز نمي شود. هر روز صبح در ساعت 9 صبح ، اسكيپيرها به دهانه غار مي رسند تا مطمئن شوند آيا ورود به آن امن است.

چه زماني بهترين زمان روز براي بازديد از غار آبي است؟      

بهتر است در يك روز آفتابي بين ساعات ظهر تا 2 بعدازظهر از Blue Grotto ديدن كنيد ، در اين دوره به لطف شديدترين نور خورشيد ، شديدترين رنگ به وجود مي آيد و فضاي داخلي غار را به بهترين وجه روشن مي كند. در يك روز ابري ، تجربه ديدن رنگ آبي درخشان كه باعث شهرت اين غارها مي شود را از دست خواهيد داد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۰:۴۴ توسط:نرگس عطايي موضوع:

بليط چارتر استانبول

استانبول

درباره استانبول

استانبول شهري بزرگ با مساحت 1831 كيلومتر مربع و بزرگترين شهر تركيه و پايتخت فرهنگي و اقتصادي آن است و داراي 15030000 نفر جمعيت است. اين شهر، تنها شهر بزرگ جهان است كه در دو قاره اروپا و آسيا قرار دارد. نام قديمي استانبول، قسطنطنيه بوده است كه برروي هفت تپه ساخته شده و در بالاي هر يك از اين تپه ها يك مسجد ساخته شده است. در اين شهر 313 مسجد وجود دارد و از اين لحاظ رتبه اول را در تركيه دارد. در جاي جاي اين شهر تركيبي بي نقص از معماري مدرنيته و كلاسيك را مشاهده مي كنيد كه زيبايي خاص و منحصر به فردي به اين شهر داده است. استانبول بزرگترين بازار سرپوشيده جهان را دارد كه در اين بازار 4500 فروشگاه موجود است و در روز بيش از 300 هزار نفر از آن بازديد مي كنند. اين شهر خاستگاه گل لاله بوده و از اين شهر به هلند فرستاده شده است و هم اكنون اين گل سنبل كشور هلند است. بيشترين بازديد كنندگان اين شهر از كشور هاي آلمان، روسيه، فرانسه، بريتانيا، هلند، ايتاليا و ايران مي باشند و سالانه حدود 902 ميليون نفر از اين شهر بازديد مي كنند. از اين رو بليط هواپيما چارتر استانبول از پر طرفدار ترين بليط ها در ميان گردشگران ايراني است. استانبول شهري است با آب و هواي متنوع. يعني در بخش هاي مختلف آن آب و هواي متفاوتي مشاهده مي كنيد. آب و هواي مديترانه اي، آب و هواي گرمسيري مرطوب و آب و هواي اقيانوسي.

جاذبه هاي ديدني استانبول

استانبول شهري پر از ديدني هاي طبيعي و تاريخي است. از جاذبه هاي گردشگري آن مي توان مسجد ايا صوفيه، مسجد سلطان احمد(مسجد آبي)، برج گاتالا، جزاير پرنس، كاخ دولما باغچه، مسجد سليمانيه، مسجد بايزيد، موزه باستان شناسي، موزه فرش و ... را نام برد. اين شهر همچنين مكان هايي براي تفريح ، شنا و گشت و گذار در كنار ساحل در استانبول وجود دارد.

استانبول2

تفاوت بليط هاي چارتري استانبول و بليط سيستمي

بليط هاي چارتر استانبول براي تمام سنين يكسان هستند و اين در حالي است كه بليط هاي سيستمي براي كودكان 2 تا 12 سال و نوزادان زير 2 سال هزينه كمتري نسبت به بزرگسالان دارد. بليط هاي چارتر استانبول بر خلاف بليط هاي سيستمي قابليت استرداد و تغيير روز و ساعت پرواز را ندارند و در صورت كنسلي، هزينه آن به شما بازگردانده نمي شود و اين در حالي است كه بليط هاي سيستمي در صورت كنسلي با كسر مقداري از پول شما به عنوان جريمه، الباقي را به شما باز مي گرداند.

بليط چارتر استانبول

بليط هاي چارتر استانبول در ميان مسافران طرفداران زيادي دارد از اين رو آژانس هاي هواپيمايي، بخشي يا تمام صندلي هاي هواپيما را در اين مسير، براي مدتي معين اجاره مي كنند و به صورت بليط چارتر در اختيار مسافران قرار مي دهند. شما براي خريد بليط هاي چارتر استانبول بايد به آژانس هاي هواپيمايي چارتر كننده و دفاتر خدمات مسافربري مراجعه كنيد و نمي توانيد آن را از ايرلاين ها و شركت هاي هواپيمايي خريداري كنيد. بليط هاي چارتري استانبول معمولا هر چه به زمان پروازشان نزديك تر مي شوند از قيمت آن ها كاسته مي شود. زيرا آژانس هاي هواپيمايي هزينه اين صندلي هارا از قبل پرداخت كرده اند و به نفع آنهاست كه تمام صندلي هايشان پر شود. پس براي جلو گيري از ضررشان، قيمت آن هارا پايين مي آورند.

سوغات استانبول

اين شهر نيز مانند تمام شهر ها خوراكي هاي مخصوص خود را دارد. از جمله سوغات اين شهر مي توان چاي تركي، قالي و فرش هاي تركي، ادويه جات تركي، ظروف سفالي و مسي، قهوه تركي و باقلوا را نام برد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۸:۳۳ توسط:نرگس عطايي موضوع:

بليط چارتر اسپارتا

اسپارتا

درباره اسپارتا

كشور تركيه شهر هاي ديدني فراوان دارد و معمولا اسم تركيه كه مي آيد، نام شهر هاي استانبول و آنتاليا در ذهن شما نقش مي بندد. ولي زيبايي هاي اين كشور در اين دو شهر خلاصه نمي شود. شهر اسپارتا در استان اسپارتا، در جنوب غربي تركيه واقع شده است. مساحت اين استان به 9 هزار كيلومتر مربع مي رسد و جمعيتي حدود 428 هزار نفر دارد. شهر اسپارتا در كوه هاي تورس واقع شده و ارتفاع آن از سطح دريا به 1035 متر مي رسد. اين شهر درياچه هاي زيادي دارد كه در اطراف آن ها گل هاي وحشي مي رويد و باعث به وجود آمدن منظره زيبا و چشم نوازي مي شود. اسپارتا محل اصلي پرورش گل هاي رز در تركيه است به همين دليل اين شهر به سرزمين رز هاي خوشبو معروف شده است و در اواسط ماه ژوئن جشنواره گل رز در اين شهر برگزار مي شود. اسپارتا شهري است كه تقريبا نصف آن را درياچه هاي زيبا و غار هاي بي نظير تشكيل مي دهند. همين ويژگي ها كافيست تا شما را از سفر به اين ناحيه مطمعن سازد. اگر عاشق گل و گياه هستيد و از ديدن مناظر گل ها لذت مي بريد، به شما پيشنهاد مي كنم كه حتما از اين شهر زيبا ديدن كنيد.

سوغات اسپارتا

اين شهر به دليل گل هاي زيادي كه دارد يكي از سوغاتش گلاب است و حتي مكه به غير از ايران مقداري از گلاب خود را از اين شهر خريداري مي كند. فرش هاي دست بافت، نمدي جات و يالوچ نيز از سوغات اين شهر هستند.

اسپارتا2

جاذبه هاي ديدني اسپارتا

اسپارتا جاهاي ديدني زيادي دارد.  از جمله جاذبه هاي اين شهر مي توان مسجد فردوس پاشا، كاخ اسپارتا، مسجد اولو، بازار سرپوشيده بدستان، شهر باستاني ساگالاسوس، موزه اسپارتا، ويرانه هاي باستاني، معبد مردان، موزه دموكراسي، قلعه اغير دير و درياچه ايگيردير را نام برد.

بليط چارتر اسپارتا

آژانس هاي هواپيمايي، بخشي يا تمام صندلي هاي هواپيما را در اين مسير، براي مدتي معين اجاره مي كنند و به صورت بليط چارتر در اختيار مسافران قرار مي دهند. شما براي خريد بليط هاي چارتر اسپارتا بايد به آژانس هاي هواپيمايي چارتر كننده و دفاتر خدمات مسافربري مراجعه كنيد و نمي توانيد آن را از ايرلاين ها و شركت هاي هواپيمايي خريداري كنيد. بليط هاي چارتري معمولا هر چه به زمان پروازشان نزديك تر مي شوند از قيمت آن ها كاسته مي شود. زيرا آژانس هاي هواپيمايي هزينه اين صندلي هارا از قبل پرداخت كرده اند و به نفع آنهاست كه تمام صندلي هايشان پر شود. پس براي جلو گيري از ضررشان، قيمت آن هارا پايين مي آورند.

تفاوت بليط هاي چارتر اسپارتا و بليط سيستمي آن

بليط هاي چارتر اسپارتا براي تمام سنين يكسان هستند و اين در حالي است كه بليط هاي سيستمي براي كودكان 2 تا 12 سال و نوزادان زير 2 سال هزينه كمتري نسبت به بزرگسالان دارد. بليط هاي چارتر اسپارتا بر خلاف بليط هاي سيستمي قابليت استرداد و تغيير روز و ساعت پرواز را ندارند و در صورت كنسلي، هزينه آن به شما بازگردانده نمي شود.

فرودگاه اسپارتا

فرودگاه اسپارتا در سال 1997 در شهر اسپارتا تركيه افتتاح شد. اين فرودگاه وسعتي حدود 5400 متر مربع دارد و قابليت پذيرايي از 600000 مسافر در سال را دارد. معمولا پرواز هايي كه به مقصد آنتاليا هستند نيز در اين فرودگاه، فرود مي آيند و مسافران باقي راه خود را با تاكسي طي مي كنند.

بهترين زمان براي رفتن به اسپارتا چه زماني است؟

اسپارتا، همانطور كه گفته شد، زمستان هايي بسيار سرد و تابستان هايي گرم و خشك دارد. بهترين زمان سفر به اين منطقه اواسط ارديبهشت ماه تا اوايل تير ماه است كه آب و هواي مناسب و متعادل و مناظري زيبا دارد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ شهريور ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۴۸:۰۳ توسط:نرگس عطايي موضوع:

بليط چارتر كيش

كيش

درباره كيش

كيش جزيره اي زيبا و پر از تفريحات متنوع در دل خليج فارس و در جنوب ايران است. اين جزيره كه بيضي شكل است مساحتي حدود 90 كيلومتر مربع دارد، خشكي كوچكي است كه در ميان آب هاي خليج فارس  خودنمايي مي كند. در سرشماري سال 95، 39853 نفر كيشوند(به شهروندان كيش، كيشوند مي گويند) در اين جزيره زندگي مي كردند. كيش داراي آب و هوايي گرم و مرطوب است و ميانگين دماي سالانه كيش حدود 26 درجه سانتي گراد است. توده هاي مختلف هوايي كه از شمال غربي و جنوب اين منطقه به كيش وارد ميشوند، آب و هواي اين منطقه را تحت تاثير قرار داده اند. در اين جزيره بارندگي بسيار كم است و جزيره اي خشك به حساب مي آيد و يارندگي در آن به صورت رگباري در فصل زمستان اتفاق مي افتد. پوشش گياهي اين منطقه شامل نخل هاي خرما، درختان بومي كهور ايراني و غير بومي مثل كهور پاكستاني، كنار، اكاليپتوس، آكاسيا، كنوكارپوس و ابريشم است. اين جزيره كوچك تفريحات آبي و غير آبي زيادي نيز دارد.

بليط چارتر كيش

 جاذبه هاي تفريحي كيش باعث شده است كه سالانه بيش از دو ميليون مسافر براي گردش به اين جزيره سفر كنند. از اين رو آژانس هاي مسافرتي و دفاتر خدمات مسافر بري، همه يا بخشي از صندلي هاي هواپيما اين مسير را اجاره مي كنند و به صورت چارتري در اختيار مسافران قرار مي دهند. به دليل اينكه آژانس ها اين بليط هاي چارتري را به صورت عمده خريداري كرده اند، نسبت به بليط هاي سيستمي ارزان تر ارايه مي كنند. از اين رو بليط هاي چارتري طرفدار بيشتري نسبت به بليط هاي سيستمي دارند.

جاذبه هاي ديدني كيش

كيش داراي تفريحگاه هاي زيادي است كه از جمله آنها مي توان پارك دلفين ها، شهر حريره، كشتي يوناني، جزيره هندرابي، اسكله تفريحي كيش، شهر زير زميني كاريز كيش، بوستان آهوان كيش، پارك ساحلي سيمرغ و ورزش هاي آبي و ... را نام برد.

سوغات كيش

سوغات هرشهر معمولا خوراكي هاي مخصوص آن شهر است. از جمله سوغات اين جزيره مي توان خرما، ماهي، لابستر و ميگو، شكلات و قهوه هاي خوشمزه را نام برد.

بهترين زمان براي رفتن به كيش

كيش جزيره اي در جنوب ايران است و به طبع داراي آب و هوايي گرم است. اين جزيره در فصل زمستان و اواخر پاييز داراي آب و هوايي متعادل و مناسب است و مي توان گفت بهترين زمان براي رفتن به كيش از اواخر پاييز تا ارديبهشت ماه است.

چه زمان بليط چارتر كيش را ارزان بخريم؟

قيمت بليط هاي چارتر كيش به عوامل زيادي بستگي دارد. از جمله اين عوامل مي توان نوع كلاس پروازي، زمان سفر، ايرلاين مربوطه و ... را نام برد. با اين حال در فصل تابستان به خصوص در ماه هاي تير و مرداد به دليل آب هواي گرم اين منطقه و مسافر كم مي توانيد بليط هاي كيش را به ارزان ترين قيمت خريداري كنيد.

تفاوت بليط هاي چارتر كيش و بليط هاي سيستمي آن

بليط هاي چارتر كيش هر چه به زمان پروازشان نزديك تر شوند شما مي توانيد آنها را ارزان تر خريداري كنيد زيرا آژانس هاي هواپيمايي از قبل هزينه صندلي هارا پرداخت كرده اند و براي جلوگيري از ضررشان، سود خود را كم كرده و بليط هارا با قيمتي مناسب تر عرضه مي كنند. ولي بليط هاي سيستمي هر چه به زمان پرواز نزديك تر باشند قيمت آنها بيشتر است. در بليط هاي سيستمي براي سنين پايين تر و نوزادان زير دو سال هزينه كمتري دريافت مي كنند ولي بليط هاي چارتري كيش براي تمام سنين هزينه يكساني دارد. بليط هاي چارتري كيش مانند بليط هاي سيستمي قابليت استرداد و تغيير روز و ساعت پرواز را ندارند و در صورت كنسلي بليط شما سوخته مي شود و هزينه اي به شما بازگردانده نمي شود و اين در حالي است كه بليط هاي سيستمي در صورت كنسلي با كسر مقداري از هزينه به عنوان جريمه، الباقي را به شما بر مي گرداند. پس براي خريد بليط هاي چارتر كيش دقت لازم را براي تعيين روز و ساعت پرواز داشته باشيد.

كيش2

فرودگاه كيش

براي رفاه حال گردشگران در اين جزيره، فرودگاه بين المللي كيش در سال 1356 و به طور رسمي افتتاح شد. در سال 1373 با تجهيز باند اين فرودگاه به چراغهاي مخصوص پرواز در شب، پرواز هاي شبانه به پرواز هاي اين فرودگاه اضافه شد. در آن زمان، فرودگاه بين المللي كيش بعد از فرودگاه بين المللي مهرآباد، پر رفت و آمد ترين فرودگاه كشور بود.

فرودگاه بين المللي كيش با مساحت 9 كيلومتر مربع، تحت مالكيت سازمان منطقه آزاد كيش است. اين فرودگاه 4 ترمينال دارد و به سادگي جواب گوي جمع كثيري از مسافران اين منطقه است. فرودگاه بين المللي كيش تمام پرواز هاي داخلي و خارجي به اين جزيره را پذيراست. ترمينال داخلي آن 9500 متر و ترمينال خارجي آن 4000 متر است و همچنين اين فرودگاه مجهز به سالن CIP با مساحتي برابر 500 متر مربع است .

اين فرودگاه بين المللي، دو باند موازي با پهناي 45 متر را داراست كه طول هر باند آن حدود 3650 متر است. 14 مسير تاكسي وي در اين فرودگاه تعبيه شده است و همچنين 200000 متر مربع براي پاركينگ اين فرودگاه در نظر گرفته شده است. اين فرودگاه همچنين مجهز به DME، RCAG، RADAR، NDB،  VOR و همچنين اداره آتش نشاني و نجات فرودگاهي است.

پرواز هاي بين المللي اين فرودگاه نيز داراي دو ترمينال است. يكي از ترمينال ها براي پرواز هاي خروجي و ترمينال ديگر آن براي پرواز هاي ورودي اين فرودگاه تعبيه شده است.

 

منبع: https://rahbal.com/kish-charter-ticket


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۵:۴۵ توسط:نرگس عطايي موضوع:

بليط چارتر اصفهان

بليط چارتر

اصفهان از شهر هاي بزرگ و زيباي ايران است كه سالانه مسافران زيادي از داخل و خارج از كشور براي ديدن آثار باستاني و زيبايي هاي اصفهان، به اين شهر سفر مي كنند. اين شهر مساحتي حدود 515 كيلومتر مربع دارد و سومين شهر بزرگ و پر جمعيت ايران بعد از تهران و مشهد است. اين شهر يكي از شهر هاي باستاني ايران است و معماري شگفت انگيز و ابنيه و آثار تاريخي فراواني دارد. از دل اين شهر زاينده رود مي گذرد كه بر زيبايي اين شهر افزوده است. زيبايي ها و اين آثار شگفت انگيز سبب شده كه بليط هواپيمايي اصفهان از اهميت ويژه اي برخوردار شود. از همين رو آژانس هاي هواپيمايي صندلي هاي هواپيما را به صورت عمده از ايرلاين هاي مربوطه اجاره مي كنند و به صورت چارتر در اختيار مسافران قرار مي دهند. بليط هاي چارتري اصفهان معمولا از بليط هاي سيستمي آن ارزان تر است، از اين رو بليط هاي چارتري طرفدار بيشتري در بين مسافران دارد. بليط هاي چارتري اصفهان هر چه به زمان پروازشان نزديك تر مي شود از قيمتشان كاسته مي شود زيرا آژانس هاي هواپيمايي از قبل هزينه صندلي هاي هواپيما را پرداخت كرده اند و براي جلوگيري از ضررشان هزينه آنهارا پايين مي آورند تا صندلي ها پر شوند.

تفاوت بليط چارتري اصفهان با بليط سيستمي آن

بليط چارتري اصفهان برخلاف بليط سيستمي آن قابليت استرداد و تغيير ساعت و روز پرواز را ندارد و در صورت كنسلي آن بليطش سوخته مي شود و وجه پرداختي شما بازگردانده نمي شود و اين در حالي است كه بليط هاي سيستمي در صورت كنسلي با كسر مقدار كمي از وجه پرداختي شما به عنوان جريمه، الباقي را به شما بازمي گرداند. بليط هاي سيستمي براي سنين پايين تر و خردسالان مبلغ كمتري نسبت به بزرگسالان دريافت مي كند ولي بليط هاي چارتري براي همه سنين مبلغ يكساني دريافت مي كند.

اصفهان

جاذبه هاي ديدني اصفهان

اصفهان شهري تاريخي است و آثار باستاني زيادي نظير عالي قاپو، مسجد شيخ لطف الله، مسجد امام (مسجد شاه)، كليساي وانك، منارجنبان، كاخ چهل ستون، كاخ هشت بهشت و ... كه به دوره صفويه بر مي گردد، دارد و همچنين آثاري با معماري زيبا نظير پل خواجو، پل شهرستان، سي و سه پل (پل الله وردي خان) نيز كه در حاشيه زاينده رود قرار دارند، در اين شهر زيبا واقع شده اند. اين شهر، تاريخ را زنده نگهداشته و بهترين مكان براي تاريخ دوستان است. بنا هاي تاريخي اين شهر منحصر به فرد است و به عنوان ميراث جهاني در يونسكو به ثبت رسيده اند.

سوغات اصفهان

اصفهان نيز همانند تمام شهر هاي ديگر داراي خوراكي هاي مخصوص به خود است كه به عنوان سوغات اين شهر از آنها ياد مي كنند. از جمله اين خوراكي ها كه بسيار معروف اند مي توان گز و پولكي را نام برد. اين شهر سوغاتي هاي ديگري كه صنايع دستي اين شهر به حساب مي آيند دارد كه از جمله آنها مي توان خاتم كاري، مينا كاري، قلم زني، پارچه هاي قلمكار، زربافت زيبا و ... را نام برد.

فرودگاه اصفهان

اصفهان نيز مانند تمام شهر هاي بزرگ ايران داراي فرودگاهي مجهز و بزرگ است. فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان با هدف ارايه خدمات و تردد آسان تر مسافران در سال 1361 در اين شهر باستاني و زيبا ساخته شد. اين فرودگاه مجهز به انواع سيستم هاي تجهيزات ناوبري روز دنياست و پذيراي تمام تيپ هاي هواپيماهاي مسافربري است.

بهترين زمان براي خريد بليط چارتر اصفهان

اصفهان شهري چهار فصل است و در هر فصلي زيبايي هاي خودش را دارد. زمستان هايي پر برف و تابستان هايي ملايم دارد ولي بهترين زمان رفتن به اين شهر اواسط بهار و پاييز است. 

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۲۰:۱۰ توسط:نرگس عطايي موضوع:

بليط چارتر قشم

بليط چارتر قشم

قشم جزيره اي در جنوب و در دل خليج فارس ايران و در نزديكي تنگه هرمز است كه به دليل وسعت و زيبايي آن به نگين زيباي خليج فارس معروف است. جزيره قشم مساحتي حدود 1,491  كيلومتر مربع دارد و بزرگترين جزيره ايران به حساب مي آيد. اين جزيره داراي بنادر صيادي و تجاري مهم است به همين دليل بازار ها و مراكز تجاري پر رفت و آمدي دارد. اگر بازار گردي را دوست داريد پيشنهاد ميكنم حتما سري به بازار هاي اين جزيره بزنيد. بليط چارتر قشم جزو پر سرچ ترين بليط ها ميان مسافران است ولي با اين حال تعدادي كمي از آژانس هاي مسافري اقدام به چارتر كردن بليط هاي قشم مي كنند و ساير آژانس هاي مسافرتي براي ارايه اين بليط ها به مسافران خود آن ها را از چارتر كننده هاي اين مسير خريداري مي كنند. ممكن است اين سوال براي شما پيش بيايد كه بليط چارتر قشم يعني چه؟ چارتر در لغت به معني دربست كرايه كردن يا خريدن است. بليط چارتر قشم به اين معناست كه آژانس هاي مسافرتي، بخشي يا تمام صندلي هاي هواپيما را براي مدتي معين از ايرلاين مربوطه اجاره كرده اند و در اختيار مسافران قرار مي دهند. به دليل اينكه آژانس هاي مسافرتي اين صندلي ها را به صورت عمده خريداري كرده اند، بليط هاي چارتري قشم نسبت به بليط هاي سيستمي معمولا از قيمت پايين تري برخوردارند. از اين رو بليط چارتر قشم در ميان مسافران پرطرفدار تر است. هرچند ممكن است هميشه اينگونه نباشد.

بليط چارتر

چرا  قيمت بليط هاي چارتر قشم متفاوت است؟

بليط هاي چارتر قشم عموما با قيمت هاي متفاوتي به فروش مي رسد و به اين دليل است كه برخي آژانس هاي مسافرتي و سايت هاي فروش آنلاين بليط هاي چارتر قشم را از چارتر كننده ها خريداري مي كنند و در نتيجه با قيمت هاي متفاوتي در اختيار مسافران قرار مي دهند. اگر علاقه مند به خريد بليط چارتر قشم هستيد، به شما پيشنهاد مي كنم كه چارتر كننده اصلي آن را پيدا كنيد تا هم ارزان تر آن را بخريد و هم و از خريدتان مطمعن باشيد.

تفاوت بليط چارتر قشم و بليط سيستمي آن

بليط چارتر قشم برخلاف بليط سيستمي قابليت استرداد و تغيير ساعت و روز پرواز را ندارد و در صورت كنسلي،‌ وجه پرداختي به شما بازگردانده نمي شود ولي در بليط هاي سيستمي با كسر مقدار كمي به عنوان جريمه باقي پول شما بازگردانده مي شود. همچنين بليط هاي چارتر قشم براي سنين مختلف، هزينه يكساني دارد و اين در حالي است كه بليط هاي سيستمي براي كودكان 2 تا 12 سال و نوزادان زير 2 سال هزينه كمتري نسبت به بزرگسالان دريافت مي كند. قيمت بليط هاي سيستمي ثابت است ولي بليط هاي چارتر قشم قيمت هاي متفاوتي دارد.

جاذبه ها و سوغات جزيره قشم

قشم جزيره بزرگي است و جاذبه هاي گردشگري بسيار زيادي دارد. از جمله اين جاذبه ها مي توان ساحل طلايي، دره ستارگان، قلعه پرتغالي ها، گنبد نمكي، روستاي پاك بركه خلف، جزاير ناز، بندر لافت، جنگل هاي حرا، تنگه چاهكوه، سد و روستاي گوران، دره تنديس ها، جزيره هنگام و جزيره هرمز را نام برد. اين جزيره مانند تمام شهر هايي كه در جنوب وجود دارد "خرما" در آن به وفور يافت مي شود. از سوغات ديگر آن شهر مي توان نان هاي محلي، نان تموشي، كيك هلر، صنايع دستي دريايي، گليم، دوردوزي هاي دستي و ... نام برد.

فرودگاه قشم

فرودگاه بين المللي قشم در مركز اين جزيره و در نزديكي روستاي ديرستان قرار دارد و داراي يك باند آسفالته به طول 4226 متر است.

چه موقه بليط چارتر قشم ارزان تراست؟

بليط چارتر قشم هر چه به زمان پرواز آن نزديك تر شود، قيمت آن كاهش ميابد زيرا آژانس هاي مسافرتي چاتر كننده هزينه اين صندلي هارا از پيش پرداخت كرده اند و براي جلوگيري از ضررشان قيمت را پايين مي آورند. همچنين در فصل تابستان به دليل گرماي هوا و مسافر كم شما مي توانيد اين بليط هارا ارزان تر خريداري كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۴۱:۳۵ توسط:نرگس عطايي موضوع:

بليط چارتر شيراز

بليط چارتر

شيراز شهري زيبايي است كه در بخش مركزي استان فارس و منطقه كوهستاني زاگرس قرار دارد و داراي آثار باستاني و ديدني هاي بسياري است. اين شهر مساحتي حدود 240 كيلومتر مربع دارد و هوايي معتدل و مديترانه اي دارد.

اين شهر داراي جاذبه هاي گردشگري زيادي است و سالانه مسافران بسياري به اين شهر سفر مي كنند. اين شهر علاوه بر اينكه مقبره حافظ و سعدي در آن قرار دارد پر از باغ هاي ديدني و آثار تاريخي منحصر به فردي است.

از جاذبه هاي اين شهر مي توان حافظيه، باغ جهان نما، عمارت كلاه فرنگي، دروازه قرآن، آرامگاه شاه چراغ، نارنجستان قوام، حمام وكيل، ارگ كريم خان و ... را نام برد. به دليل جاذبه هاي زياد اين شهر،‌گردشگران بسيارس در طول سال اقدام به خريد بليط اين شهر مي كنند و اين باعث مي شود كه آژانس هاي مسافري تعداد زيادي از بليط هاي شيراز را به صورت عمده از ايرلاين ها خريداري كنند و به صورت چارتري در اختيار مسافران قرار دهند. بليط هاي چارتري به دليل اينكه به صورت عمده خريداري شده اند، نسبت به بليط هاي سيستمي معمولا قيمت پايين تري دارند از اين رو استقبال بيشتري از اين بليط ها مي شود. بليط هاي چارتري شيراز داراي تفاوت قيمت اند يعني ممكن است مسافران در يك هواپيما بليط چارتري خود را با قيمت هاي مختلفي خريداري كرده باشند. پس براي خريد بليط چارتري شيراز خود، حوصله به خرج دهيد و در ساعات مختلف روز به سايت مربوطه مراجعه كنيد تا بتوانيد بليط خود را به مناسب ترين قيمت خريداري كنيد. معمولا هرچه به زمان پرواز هواپيما نزديك تر مي شويم قيمت بليط هاي چارتري پايين تر مي آيد به دليل اينكه آژانس هاي مسافرتي از قبل هزينه اين صندلي هارا پرداخت كرده اند و ترجيح مي دهند تمام صندلي ها پر باشند. بليط هاي چارتري برخلاف بليط هاي سيستمي براي تمام گروه هاي سني قيمتي يكسان دارد و قابليت استرداد يا تغيير ساعت و روز پرواز را ندارند و در صورت كنسلي، هزينه آن به شما بازگشت داده نمي شود. پس قبل از خريد به روز و ساعت پرواز دقت كنيد.

چه زماني بليط چارتر شيراز ارزان تر است؟

قيمت بليط هاي چارتري شيراز به عوامل زيادي بستگي دارد. كلاس پروازي، ايرلاين مربوطه و همچنين زمان سفر به شيراز از عواملي هستند كه بر روي هزينه بليط هاي چارتري شيراز تأثير مي گذارند. اگر براي سياحت و گردش به اين شهر مي رويد بهترين زمان براي رفتن به شيراز ارديبهشت ماه است. در اين ماه  آب و هواي اين شهر بسيار مناسب است و همچنين تعطيلات نوروزي به پايان رسيده و از قيمت بليط هاي چارتري شيراز كاسته مي شود و هتل ها نيز هزينه هاي عجيبي ندارند. ولي ارزان ترين بليط شيراز را در فصل تابستان به دليل آب و هواي گرم اين منطقه و مسافر كم است.

بليط چارتر شيراز

سوغاتي هاي شيراز

معمولا خوراكي هاي مخصوص هر شهر را به عنوان سوغات براي دوستان يا اقوام خود مي برند. شهر شيراز نيز داراي خوراكي هاي خوشمزه اي مثل مسقطي و نان هاي محلي است. همچنين عرقيجات، بهار نارنج، ‌صنايع دستي و... از سوغات اين شهر به حساب مي آيند.

فرودگاه شيراز

فرودگاه شهيد دست غيب يكي از پر تردد ترين فرودگاه هاي كشور است و عنوان چهارمين فرودگاه ايران را به خود اختصاص داده است. اين فرودگاه، يكي از مجهز ترين فرودگاه هاي ايران در زمينه تجهيزات، ناوبري و الكترونيك است و قابليت پذيرش تمام تايپ هاي پروازي را دارد. فرودگاه شيراز از ايمن ترين فرودگاه هاي كشور است و روزانه حدود 120 پرواز داخلي و 10 پرواز خارجي به بيش از 35 مقصد داخلي و بين المللي در آن انجام مي شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۲:۲۱:۳۷ توسط:نرگس عطايي موضوع: