سیگنال فارکس   سایت بتکارت   Betcart   بتکارت   لایسنس رایگان نود 32   یوزر پسورد نود 32   سئو سایت   سفارش رپورتاژ آگهی   خرید دستگاه لیزر مو   لایسنس نود32   آپدیت نود 32   بک لینک   
كليساي ساگرادا فاميليا روش هاي خريد بليط چارتر ارزان

روش هاي خريد بليط چارتر ارزان
 
نويسندگان
لینک دوستان
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
چت باکس
آمار
امروز : 39
دیروز : 11
افراد آنلاین : 1
همه : 2169

ساگرادا فاميليا در اسپانيا، شاهكار بي تكرار كليساهاي جهان

تاريخچه غير مجاز مي باشدrada Familia

اين كليساي باستاني در اسپانيايي با نام "el Templo Expiatorio de la غير مجاز مي باشدrada Familia" شناخته مي شود كه در معناي واقعي كلمه به "معبد بازنشستگي خانواده مقدس" ترجمه مي شود. اگرچه تاريخ شروع رسمي كار باسيليكا 19 مارس 1882 است ، اما ساخت و ساز واقعاً بيش از يك سال بعد در 25 آگوست 1883 آغاز شد.

در اصل ، اين معمار Francisco de Paula del Villar بود كه مسئوليت پروژه را به عهده داشت ، كه وي آن را به سبك كلاسيك گوتيك تصور مي كرد. نقشه هاي او شامل يك كليساي سه شبستان با عناصري مانند پنجره هاي تاول زده ، تكيه گاه هاي خارجي و يك گلدسته سوزني مانند بود كه همگي معماري گوتيك است. اما سرانجام كار در سال 1883 به آنتوني گائودي سپرده شد كه فقط 31 سال داشت. گائودي پروژه اصلي را كاملاً تغيير داد و شروع به ساخت مشهورترين اثر خود كرد كه سبك او را مشخص كرد و باعث شهرت جهاني او شد و به وي اجازه داد به عنوان استاد معماري مدرن شناخته شود.

گائودي از زماني كه اين پروژه را به عهده گرفت تا زمان مرگش در سال 1926 براي ساخت اين معبد بي نظير كه قصد داشت به يك شاهكار جهاني با تركيب همه نمادهاي مسيحيت تبديل شود ، كار كرد.

غير مجاز مي باشدrada Familia يك معبد فدايي است ، به عبارت ديگر ، مكاني براي بزرگداشت جبران گناهان ساخته شده عليه خدا يا قوانين كليسا ساخته شده است. هزينه اين كار مستقيماً از طريق كمك هاي مردمي و بازديدكنندگان تأمين مي شود كه پيشرفت كند ساخت آن را توضيح مي دهد. گائودي حتي يك بار گفت: "معبد بازسازي غير مجاز مي باشدrada Familia توسط مردم ساخته مي شود و اين در آن منعكس مي شود. اين اثري است كه در دست خدا و خواست مردم است". ساخت و ساز هنوز هم ادامه دارد و برنامه ريزي براي اتمام آن تا سال 2026 ، تاريخ نمادين صدمين سالگرد مرگ آنتوني گائودي ، برنامه ريزي شده است.

 

كار

گائودي آگاه بود كه ساخت غير مجاز مي باشدrada Familia قرنها به طول خواهد انجاميد ، به همين دليل او پيشنهاد كرد كه در جلوي كليسا تمركز كند. او مي خواست نسلي كه كار را شروع كرده اند بتوانند از نوعي تكميل بهره مند شوند و همچنين به نسل هاي آينده الهام دهند تا ساخت پروژه اي را كه قبل از زمان آنها آغاز شده بود ادامه دهند.

گائودي تلاش كرد تا ساختمان ساگرادا فاميليا را تعريف كند ، اما او فقط برنامه هاي دقيق سه بخش مهم را انجام داد: شبستان مركزي ، مقدس و نماي جلال. از اين سه طرح براي الهام بخشيدن به ساخت و سازهاي بيشتر ، از جمله نقشه شبستان هاي ديگر و برج هاي مركزي استفاده شده است.

 

نماي ميلادي

نماي تولد ، همانطور كه از نام آن پيداست ، نماد تولد عيسي است. بين سالهاي 1894 و 1930 ساخته شده است ، اين تنها نماي است كه تقريباً تا زمان زنده ماندن گائودي ساخته شده است. گائودي اين نما را نمايشي از ميلاد ، نمادي از زندگي و آفرينش مي دانست. به همين دليل او تزئينات پرشور آن ، از جمله حيوانات و ابزارهاي آميخته با نمادهايي مانند درخت زندگي را معرفي كرد.

رو به شرق (به طور دقيق شمال شرقي) ، سه ورودي دارد كه نمايانگر فضايل الهيات است: اميد به چپ ، ايمان به راست و خيريه در مركز ، همراه با درب عيسي و درخت زندگي. با چهار برج ناقوس كه به سنت متيو ، سنت جود ، سنت سيمون و سنت بارنااباس اختصاص داده شده است ، به اوج خود مي رسد.

 The غير مجاز مي باشدrada Familia - Barcelona, Catalonia (Spain)

نماي شور

كار در نماي شور در سال 1954 آغاز شد و در سال 1976 به اتمام رسيد ، ساخت آن با راهنمايي نقاشي هاي ساخته شده توسط گائودي انجام شد. كارهاي تزئيني پس از اتمام اوليه انجام شد.

همانطور كه از نام آن پيداست ، اين نما به مصائب مسيح اختصاص يافته است ، كه سادگي آن را بدون تزئينات و با سنگ خالي توضيح مي دهد.

گائودي طراحي خود را از نماي شور توصيف كرد: "برخي اين در را بيش از حد اسراف مي دانند ؛ من مي خواستم آن را به ترس تحميل كنم. براي رسيدن به اين هدف ، از ورود سايه ها ، نقوش به داخل و خارج و همه چيز جلوگيري نكردم تا جلوه اي تاريك بدست آورم. من آماده هستم كه اين ساخت و ساز را فدا كنم ، ستونها را بريزم و ايده اي از قساوت فداكاري ارائه دهم. "

 The غير مجاز مي باشدrada Familia - Barcelona, Catalonia (Spain)

نماي جلال

نماي جلال از بين سه نما بزرگترين و مهمترين خواهد بود ، زيرا نمايي است كه به شبستان مركزي بازيليكا دسترسي پيدا مي كند. كار بر روي اين نما از سال 2002 آغاز شد و بنابراين كار چندان درازي نيست.

اين نما به جلال آسماني حضرت عيسي (ع) اختصاص يافته و نشان دهنده ظهور او به بهشت ​​است. گائودي با دانستن اينكه در طول زندگي خود آغاز اين نما را نمي بيند ، تنها چند طرح را نشان مي دهد كه ايده ها و برنامه هاي كلي خود را نشان مي دهد: نمايش هاي مرگ ، قضاوت نهايي و جلال و همچنين جهنم براي هر كسي كه از مسير خدا خارج شود.

برج هاي ناقوس كه باقي مانده اند ساخته مي شوند به سنت آندرو ، سنت پيتر ، سنت پل و ژاك د آلفئوس اختصاص داده خواهد شد.

 

داخلي

اگرچه قسمت خارج غير مجاز مي باشدrada Familia به خودي خود يك كار هنري است ، اما ذكر فضاي داخلي آن را نيز نبايد فراموش كنيم. براي كساني كه فرصت بازديد دارند ، فضاي داخلي به دليل بزرگي ، نور و دكوراسيون تعجب آور است و به دليل اينكه اين بناي تاريخي باورنكردني بسيار فراتر از حد معمول است. بعلاوه ، مانند قسمتهاي بيروني ، فضاي داخلي داراي اهميت مذهبي و نمادين زيادي است كه براساس انجيل و كتاب آخرالزمان ساخته شده است.

فضاي داخلي غير مجاز مي باشدrada Familia نيز به شدت با سبك شخصي گائودي مشخص شده و از طبيعت الهام گرفته شده است. او براي جلوگيري از استفاده از پشتيبان هاي گوتيك ، ستون هايي به شكل تنه درختان ايجاد كرد و احساس حضور در جنگل را بيش از داخل كليسا ايجاد كرد.

طرح زميني غير مجاز مي باشدrada Familia از يك صليب كلاسيك لاتين تشكيل شده است كه شامل يك شبستان متشكل از پنج كشتي است (دريايي كه با دو طرف وثيقه در كنار آن قرار دارد) كه به يك گذرگاه با سه شبستان و يك آپيد با يك سرپناه بزرگ احتياج دارد. به هفت نمازخانه و دو پله مارپيچ باز مي شود كه به گروه هاي كر كه در اطراف آپسيس دسترسي دارند امكان دسترسي دارد.

ابعاد پنج شبستان مركزي 90 متر طول و 60 متر ترانشه است. عرض شبستان مركزي 15 متر و 7.5 متر وثيقه است و در مجموع 45 متر عرض دارد. در مورد ترانشه ، عرض صليب 15 متر است.

The غير مجاز مي باشدrada Familia - Barcelona, Catalonia (Spain)

با توجه به قوس ها ، آنها شكل منحصر به فردي دارند كه از سنگ هاي كليدي سوراخ دار ساخته شده است تا امكان ورود گرماي طبيعي را فراهم كند. سنگهاي كليدي كه شبستان مركزي معبد را مي پوشاند در سال 1993 تكميل شد. در شبستان مركزي ، ارتفاع قوس 45 متر در 30 متر است. در مورد ارتفاع طاق آپسيس ، ارتفاع آن به 75 متر مي رسد.

ساگرادا فاميليا در تعداد

14000 نفر مي توانند در داخل غير مجاز مي باشدrada Familia جاي بگيرند

-          4500 متر مربع

-          برج مركزي به ارتفاع 170 متر به عيسي (بلندترين ساختمان مذهبي جهان)

-          12 زنگ به نمايندگي از 12 حواري عيسي

-          120 متر طول و 90 متر عرض ، به اندازه يك زمين فوتبال

-          بيش از 2.5 ميليون بازديد كننده در سال

 

اطلاعات كاربردي

غير مجاز مي باشدrada Familia باز است:

-          نوامبر تا فوريه از ساعت 9: 00-18: 00

-          آوريل تا سپتامبر از ساعت 9: 00-20: 00

-          اكتبر تا مارس از ساعت 9: 00-19: 00

-          در 25 و 26 دسامبر و 1 و 6 ژانويه از ساعت 9: 00-14: 00

-          فروش بليط 15 دقيقه قبل از زمان بسته شدن متوقف مي شود

 

چگونه مي توان به آنجا رسيد

-          La غير مجاز مي باشدrada Familia با آدرس خيابان Carrer de Mallorca 401 (N 41º 24 '283 "| E 2º 10' 486") در مركز بارسلون واقع شده است.

-          با استفاده از وسايل نقليه عمومي مي توانيد به آنجا برويد:

-          مترو: L5 و L2 ، ايستگاه غير مجاز مي باشدrada Familia

-          اتوبوس: 19 ، 33 ، 34 ، 43 ، 44 ، 50 ، 51 ، B20 و B24.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۷ اسفند ۱۳۹۹ ] [ ۱۲:۴۵:۱۶ ] [ نرگس عطايي ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب